Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Livingston graczem Warriors, Meeks zagra w Pistons

Patryk Pankowiak
Patryk Pankowiak
Kolejne ruchy na rynku wolnych agentów najlepszej ligi świata. Nowych pracodawców znaleźli Jodie Meeks oraz Shaun Livingston.

26-letni Jodie Meeks ma za sobą najlepszy sezon w karierze, co na pewno w dużym stopniu przyczyniło się do jego nowego kontraktu. Obwodowy parafował umowę z zespołem Detroit Pistons i to właśnie w mieście motoryzacji spędzi trzy kolejne sezony, zarabiając przy okazji około 19 milionów dolarów. To pierwszy ruch kadrowy w którym palce maczał nowy trener oraz prezydent klubu odpowiedzialny za koszykarskie transfery - Stan Van Gundy.

Absolwent uczelni Kentucky opuszcza więc Hollywood po dwuletnim epizodzie. Meeks w ostatnim sezonie spędzał na placu boju 33 minuty i zdobywał w tym czasie okazałe 15,7 punktu na 46-procentowej skuteczności z gry. Nowy gracz Tłoków okres spędzony w Los Angeles Lakers wspomina bardzo dobrze: - W LA świetnie się bawiliśmy, kocham każdą spędzoną tam chwilę - przyznaje Meeks.


Nowego pracodawcę znalazł również Shaun Livingston. Rozgrywający zmienia Brooklyn Nets na Golden State Warriors, gdzie będzie zmiennikiem Stephena Curry'ego. 28-latek zarobi w Oakland 16 milionów dolarów za trzy lata gry.

Wojownicy z Kalifornii będą dla Livingstona już dziewiątym przystankiem w NBA. Gracz wybrany z czwartym numerem w drafcie 2004 od początku swojej kariery reprezentował barwy: Los Angeles Clippers, Miami Heat, Oklahoma City Thunder, Washington Wizards, Charlotte Bobcats, Milwaukee Bucks, Cleveland Cavaliers oraz Brooklyn Nets, gdzie w rozgrywkach 2013/2014 zdobywał średnio na mecz 8,3 punktu, 3,2 zbiórki oraz 3,2 asysty.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL