WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Będzie zmiana godziny meczu telewizyjnego?

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Najprawdopodobniej zmianie ulegnie godzina niedzielnego meczu telewizyjnego w Polsacie Sport News. Ostateczna decyzja ma zapaść w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Przed sezonem 2013/2014 Polska Liga Koszykówki związała się umową z Polsatem. Obie strony ustaliły, że w pierwszym roku kontraktu - na antenach Polsatu Sport News będzie pokazywane jedno spotkanie w niedzielę o 20:00. Nam udało się dowiedzieć, że w kolejnym sezonie najprawdopodobniej nastąpi zmiana godziny meczu telewizyjnego. Nadal będzie to niedziela, ale spotkanie w Polsacie Sport News ma być pokazywane o 12:30.


- Zastanawiamy się nad zmianą godziny z 20 nad 12:30. Polsat pokazuje jeszcze inne dyscypliny - siatkówkę oraz piłkę ręczną. W związku z tym, żeby nie robić sobie konkurencji branżowej na swoich antenach, porą do wyboru była albo 20 albo 12:30. Wydaje się nam, że o godzinie 20:00 jest duża oferta programów rozgrywkowych na innych antenach. Trudno jest się przebić - na dodatek nie ma jak na razie wielkich sukcesów sportowych. Rozważamy możliwość zmiany pory na godzinę 12:30 - zaznacza Jacek Jakubowski, prezes PLK.

Mecze dalej będą pokazywane w stacji Polsat Sport News. - Dla nas jest to dobre rozwiązanie, ponieważ jest to stacja otwarta. Ma dużo większy zasięg, niż Polsat Sport - dodaje Jakubowski.

Umowa między PLK a Polsatem została podpisana na pięć lat, ale po drugim roku współpracy przyjdzie czas na weryfikację. - To prawda. Po zakończeniu sezonu 2014/2015 usiądziemy do rozmów i wówczas zadecydujemy, jaka będzie dalsza przyszłość - podkreśla prezes PLK.

Czy zmiana pory na 12:30 jest korzystnym rozwiązaniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (20):

    Pokaż więcej komentarzy (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL