Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Emir Mutapcić: Musimy uważać na Waczyńskiego

Karol Wasiek
Karol Wasiek
[tag=25326]Emir Mutapcić[/tag], trener reprezentacji Niemiec, jest zdania, że Adam Waczyński jest najgroźniejszym punktem polskiego zespołu. - Musimy na niego uważać - zauważa były opiekun Anwilu Włocławek.

W niedzielę rozpoczną się eliminacje do przyszłorocznego EuroBasketu. W Toruniu reprezentacja Polski zmierzy się z Niemcami, którzy prowadzeni są przez Emira Mutapcica. Pochodzący z Bośni były 120-krotny reprezentant Jugosławii od października 2010 do lutego 2012 prowadził Anwil Włocławek.


Niemcy przystępują w roli faworyta do rywalizacji w grupie C, w której obok Polski znajduje się także Austria oraz Luksemburg. Trener Mutapcić jest zdania, że to właśnie reprezentacja Mike'a Taylora będzie najgroźniejszym rywalem w kontekście awansu do EuroBasketu. - Pracowałem w Polsce i wiem, że jest to dobry zespół. Znam kilku zawodników i jestem przekonany, że czeka nas bardzo trudne zadanie, aczkolwiek jesteśmy gotowi do tego wyzwania - zaznacza Mutapcić.

Bośniak jest zdania, że najwięcej uwagi trzeba poświęcić Adamowi Waczyńskiemu, który od przyszłego sezonu będzie występował w ekipie Río Natura Monbús Obradoiro. - To bardzo dobry zawodnik, który z roku na rok robi coraz większe postępy. Musimy na niego uważać. W sparingach robił różnicę - ocenia były trener Anwilu Włocławek.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL