WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Giełda transferowa Tauron Basket Ligi - notowanie 4

Michał Fałkowski
Michał Fałkowski
Niektóre zespoły mają już składy niemalże skompletowane, inne dopiero budują kadrę, a nad innymi wiszą wielkie znaki zapytania. Przedstawiamy notowanie nr 4 giełdy transferowej Tauron Basket Ligi.

PGE Turów Zgorzelec

Trenerzy: Miodrag Rajković (pierwszy trener), Piotr Ignatowicz (asystent), Edward Żak (asystent)
Obrońcy: Michał Chyliński, Nemanja Jaramaz, Tony Taylor, Łukasz Wiśniewski
Skrzydłowi: Filip Dylewicz, Christian Eyenga (Stelmet Zielona Góra), Jakub Karolak, Mateusz Kostrzewski (Anwil Włocławek), Damian Kulig, Vlad-Sorin Moldoveanu (Kalev/Cramo Talin)
Środkowi: Uros Nikolić, Ivan Żigeranović

Odeszli / Mogą odejść: Denis Krestinin, J.P. Prince (Telenet Ostenda), Piotr Stelmach (AZS Koszalin), Mike Taylor

Skład zamknięty

***

Stelmet Zielona Góra

Trenerzy: Andrzej Adamek (pierwszy trener), Artur Gronek
Obrońcy: Steven Burtt jr. (Spartak Sankt Petersburg), Kamil Chanas, Łukasz Koszarek, Przemysław Zamojski
Skrzydłowi: Aaron Cel, Quinton Hosley (Virtus Rzym), Maciej Kucharek, Patryk Pełka (Wikana Start Lublin), Chevon Troutman (Bayern Monachium)
Środkowi: Amit Bier-Katz (Maccabi Ashdod, zawodnik jest na testach), Adam Hrycaniuk, Daniel Johnson (West Adelaide Bearcats)

Odeszli / Mogą odejść: Mihailo Uvalin (dotychczasowy pierwszy trener), Craig Brackins (Olin Edirne), Mantas Cesnauskis (WKS Śląsk Wrocław), Vladimir Dragicević, Christian Eyenga (PGE Turów Zgorzelec), Marcus Ginyard, Marcin Sroka (King Wilki Morskie Szczecin)

Skład zamknięty

***

Trefl Sopot

Trenerzy: Darius Maskoliunas (trener), Krzysztof Roszyk (asystent, zakończył niedawną karierę koszykarza)
Obrońcy: Paweł Dzierżak, Michał Michalak, Sarunas Vasiliauskas
Skrzydłowi: Marcin Dutkiewicz (Energa Czarni Słupsk), Paweł Leończyk, Marcin Stefański
Środkowi: DeShawn Painter (WBC Raiffeisen Wels)

Odeszli / Mogą odejść: Mariusz Niedbalski (asystent, Anwil Włocławek), Marcin Kloziński (asystent, SMS Cetniewo), David Brembly (Medi Bayreuth), Yemi Gadri-Nicholson, Łukasz Jaśkiewicz (Znicz Pruszków), Lance Jeter, Milan Majstorović (Falco KC-Szombathely), Krzysztof Roszyk (koniec kariery), Adam Waczyński (Rio Natura Monbus Obradoiro)
Znak zapytania: Simas Buterlevicius
Zainteresowanie / Prawdopodobnie zostaną: Wojciech Złoty (Kotwica Kołobrzeg)

***

Rosa Radom

Trenerzy: Wojciech Kamiński (pierwszy trener), Marek Łukomski (asystent)
Obrońcy: Danny Gibson (WKS Śląsk Wrocław), Kamil Łączyński, Jakub Schenk, Michał Sokołowski (Anwil Włocławek), Jakub Zalewski, Filip Zegzuła
Skrzydłowi: Damian Jeszke, Łukasz Majewski, Kamil Michalski, Robert Witka
Środkowi: Kim Adams, Uros Mirković (Igokea Aleksandrovac), Łukasz Sobuta, John Turek (Chalons-Reims Basket)

Odeszli / Mogą odejść: Kirk Archibeque (Giants Antwerpia), Jakub Dłoniak (WKS Śląsk Wrocław), Piotr Kardaś (Rosa II Radom), Korie Lucious, Hubert Radke

Skład zamknięty

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL