Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Gwiazdor reprezentacji Austrii: Polska silniejsza niż Niemcy

Jacek Konsek
Jacek Konsek
Gwiazdor reprezentacji Austrii [tag=33442]Rasid Mahalbasić[/tag] uważa, że Polacy są silniejszym zespołem niż Niemcy. Biało-czerwoni zagrają w niedzielny wieczór z Austrią w trzecim meczu eliminacji ME 2015.

- Polska nie ma wielkich indywidualności, ale jako zespół są silniejsi niż Niemcy - przyznaje Rasid Mahalbasić, były gracz Asseco Gdynia, obecnie lider reprezentacji Austrii. Polacy zagrają w niedzielny wieczór z Austrią w trzecim meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy.

Mahalbasić notuje średnio 14 punktów i dziewięć zbiórek, z kolei najlepszym strzelcem Austriaków jest mający serbskie pochodzenie Enis Murati, który Niemcom rzucił aż 27 oczek.


Austriacy po dwóch seriach gier mają na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Środowa przegrana z Niemcami była jednak bardzo pechowa - zadecydowała o niej fatalna czwarta kwarta, przegrana aż 9:29.

- Zespół ma potencjał, aby zagrać 40 minut na wysokim poziomie - przyznaje trener Austrii Werner Sallomon, który nie chce powtórzyć fatalnej końcówki z ostatniego spotkania. Niedzielna potyczka będzie niezwykle ważna - w przypadku porażki awans na ME 2015 będzie bardzo odległy.

W niedzielnym meczu jubileusz będzie obchodzić podstawowy rozgrywający Austrii Thomas Schreiner, który w kadrze zagra po raz setny.

Kto wygra w niedzielę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL