Najnowsze Wyniki/Kalendarz

ME U-16: Polacy spadają z dywizji A!

Stanisław Grabowski
Stanisław Grabowski
W piątek reprezentacja Polski przegrała mecz w walce o utrzymanie podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji A na Łotwie z Ukrainą.

Od samego początku pojedynek w walce o utrzymanie był bardzo wyrównany. Do przerwy Ukraina prowadziła tylko 36:32. Podopieczni Jerzego Szambelana, Andrzeja Kierlewicza i Rafała Knapa dzięki dobrej trzeciej kwarcie (17:12) odrobili straty do rywali. Ostatnia odsłona to już przysłowiowa walka kosza za kosz. Żadnej z ekip nie udało się wypracować jakiejś większej przewagi punktowe. Ostatecznie nasz zespół przegrał 56:62 co oznacza, iż za rok zagramy w dywizji B. Najwięcej, 19 punktów dla Polski zdobył Marcin Wyszomirski.

Ukraina - Polska 62:56 (15:17, 21:15, 12:17, 14:7)

Polska: Wyszomirski 19, Szczypiński 17 (7 zbiórek), Jędrzejewski 12 (9 asyst), Pietras 6, Jodłowski 2, Rutkowski 0 (7 zbiórek), Kurpisz 0, Gołębiowski 0, Kobel 0, Żeleźniak 0, Wantuch 0, Sączewski 0.

W sobotę w ostatnim spotkaniu podczas mistrzostw Polska zagra z Danią.

Komentarze (1):

 • Laroslaw Zgłoś
  TRAGEDIA! W jednym roku spuscic wszystkie druzyny do grup B! O kant d mozna rozbic ta popularnosc i ogladalnosc jesli z PRem reka w reke nie pujdzie szkolenie. Zapewne tak samo jak w kadrach w
  Czytaj całość
  Polsce mamy tu rowniez problem z selekcja a nie mlodzieza.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL