Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jarosław Trojan w Wikanie Starcie Lublin

Mateusz Zborowski
Mateusz Zborowski
Następny zawodnik poszedł w ślad za trenerem Pawłem Turkiewiczem i braćmi Diduszko i przeszedł z WKK Wrocław do Wikany Startu Lublin.

Tym razem mowa o 21-letnim środkowym Jarosławie Trojanie. Gracz ten doskonale zna się z trenerem Pawłem Turkiewiczem, u którego występował zarówno w II jak i I lidze. 

Nowy trener Wikany Startu Lublin już wcześniej zapowiedział, że chce sięgać po sprawdzonych graczy i tak również było w tym przypadku. Trojan mierzy 207 cm wzrostu i ma wzmocnić rywalizację w drużynie beniaminka na pozycji środkowego.


W ostatnim sezonie młody zawodnik doszedł pod wodzą Turkiewicza wraz z WKK do finału I ligi, w którym lepszy od wrocławian okazał się Polfarmex Kutno. W przeciągu całego sezonu Trojan notował średnie na poziomie 4,1 punktu i 3,8 zbiórki. 

To już trzeci zawodnik, który zamienił koszulkę WKK na barwy Wikany. Wcześniej w ślad za trenerem Turkiewiczem poszli bracia Bartosz i Łukasz Diduszko.

Trojan ma już za sobą debiut w nowej ekipie. W wygranym 82:77 sparingu z PTG Sokołem Łańcut nowy środkowy Wikany zdobył 7 oczek.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL