Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Grzegorz Kukiełka: Dobrze, że nie zwątpiliśmy

Patryk Butkowski
Patryk Butkowski
Po miesiącu bez zwycięstwa, koszykarze Polpharmy Starogard Gdański sprawili swoim fanom miły prezent pod choinkę, pokonując King Wilki Morskie Szczecin 95:86.

Dla podopiecznych Tomasza Jankowskiego przedświąteczne spotkanie było bardzo ważnym sprawdzianem, gdyż wszyscy na Kociewiu niewątpliwie zdawali sobie sprawę, że szczecinianie są w zasięgu Polpharmy. Mecz od początku nie układał się jednak po myśli Farmaceutów, a jako pierwsi nawet 8 punktów przewagi osiągnęli goście. Kociewskie Diabły jednak się nie poddały i po koncertowej 3. kwarcie prowadzeni przez Jessiego Sappa i Evana Ravenela przypieczętowali swój czwarty triumf w tegorocznych rozgrywkach. Tego dnia również Polacy dołożyli cegiełkę do wygranej swojej drużyny.


- Wiedzieliśmy, że Wilki Morskie to mocna drużyna, gdyż ma dobrych obcokrajowców i naprawdę dobrych Polaków. Trzeba też przyznać, że zagrali solidny basket - komplementuje rywala Grzegorz Kukiełka, zdobywca 8 punktów i 7 zbiórek dla biało-niebieskich. - Dobrze, że nie zwątpiliśmy, gdy prowadzili już 8 punktami, tylko po przerwie zagraliśmy bardzo dobre zawody, a co najważniejsze nie odpuściliśmy, no i udało się wygrać - dodaje zadowolony.

Gospodarze sobotniego pojedynku mieli nieco ułatwione zadanie pod nieobecność Darrella Harrisa. Czy w związku z absencją gracza zza oceanu zmieniła się ich taktyka?

- Wiedzieliśmy, że nie będzie Harrisa i chcieliśmy też trochę grać pod kosz - mówi Kukiełka. - Nie mieli przecież nikogo takiego, kto jest liderem w zbiórkach i robi double-double w każdym meczu. Dlatego też było takie założenie, aby grać pod kosz, albo ewentualnie zacieśniać i rzucać - analizuje.

Teraz przed starogardzianami kolejna bardzo trudna seria pojedynków, gdyż jeszcze w starym roku zmierzą się na wyjeździe Treflem Sopot, a w pierwszym noworocznym starciu podejmą Stelmet Zielona Góra.

- Najważniejsze, aby w takich spotkaniach walczyć i zostawiać serce na parkiecie, a potem zobaczymy jak to będzie - podkreśla Grzegorz Kukiełka.
Tomasz Jankowski: Chłopcy zagrali bardzo dobre zawody

Komentarze (1):

 • zyga-61 Zgłoś
  Panie Grzegorzu życzę powodzenia . Powiem szczerze że jeszcze nie widziałem w tym sezonie pana wejścia po zasłonie. Wiem że było by to o wiele łatwiejsze i skuteczniejsze . Zdaję
  Czytaj całość
  sobie sprawę z tego że tej zasłony nikt z brązowych panu nie zrobi.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL