Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Czy Koszarek sfaulował Woodsa?

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Na sekundę przed końcem meczu sędziowie odgwizdali przewinienie Łukaszowi Koszarkowi. Faulowany Qyntel Woods wykorzystał dwa wolne i jego drużyna odniosła zwycięstwo. Czy polski zawodnik faulował?

- Mam swoje zdanie na ten temat. Machałem rękami na ten temat, więc coś to pewnie znaczyło, ale to i tak nic nie zmienia... - mówił nam w poniedziałkowym wywiadzie Łukasz Koszarek, kapitan Stelmetu Zielona Góra. Doświadczony rozgrywający na sekundę przed końcem spotkania - zdaniem sędziów - faulował Qyntela Woodsa. Koszarek długo dyskutował z arbitrami, gestykulował, ale na nic to się zdało. Amerykanin stanął na linii rzutów wolnych i dał zwycięstwo Akademikom.

Po spotkaniu zapytaliśmy o zdanie samego zainteresowanego. Woods bez namysłu odparł: - Oczywiście, że było przewinienie. Zebrałem piłkę i chciałem oddać rzut, ale gracz Stelmetu mi to uniemożliwił. Faul był i koniec tematu - zaznaczył zawodnik.

Czy Łukasz Koszarek faulował Qyntela Woodsa?Czy Łukasz Koszarek faulował Qyntela Woodsa?
Do całej sytuacji mogłoby nie dojść, gdyby nie fakt, że Dante Swanson zdecydował się na bardzo ryzykowny rzut z dystansu z dziewięciu metrów. Po meczu jego koledzy długo kiwali głową z niedowierzaniem, że Amerykanin zdecydował się na taką próbę.

 - Szczerze mówiąc to długo zastanawialiśmy się, co zrobił Dante, ale na szczęście skończyło się dla nas pozytywnie. Oddał taki rzut, ale Qyntel ściął ze skrzydła i poszedł na zbiórkę. Dobrze, że nikt się nad tym nie zastanawiał, co zrobił Dante, tylko wszyscy poszli na zbiórkę. W takich momentach trzeba walczyć o piłkę. Qyntel wyskoczył najwyżej i udało mi się wymusić przewinienie - podkreśla Szymon Szewczyk, gracz AZS Koszalin.

Przemysław Zamojski: Mieliśmy mecz "w kieszeni"

Czy Łukasz Koszarek faulował Qyntela Woodsa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (26):

 • 2 Zgłoś
  Pomijając ten faul na Woods-ie najbardziej żenujące było zachowanie Koszarka po tym faulu. Jeszcze trochę i chyba by się rozpłakał. A za podobne machanie rękoma po orzeczonym faulu
  Czytaj całość
  mnóstwo innych zawodników w naszej lidze, nie nazywających się Koszarek dostało by "dacha" ale niestety tutaj sędziemu Zamojskiemu zabrakło konsekwencji.
  • Wojciech Foryś Zgłoś
   Kolejny artykuł bez sensu. To jest sport, sędziowie są jacy są. Był, nie było faulu?! Już po sprawie, żadna sonda nie zmieni wyniku meczu.Chyba chodzi Wam jedynie o nabijanie
   Czytaj całość
   komentarzy i oglądanie reklam przez ludzi spędzających trochę czasu na SF... Pozdrawiam
   • Robert Lemiński Zgłoś
    szkoda meczu. Już byliśmy w ogródku i już witaliśmy się z gąską... Moi m zdaniem nasze chłopaki mieli nadzieję, że przetrwają z minimalną przewagą dlatego grali w końcówce
    Czytaj całość
    obroną a nie atakiem. I się przejechali srodze. Sami sobie winni. Reszta to tylko mgła. Nie ważne był- nie był. Zresztą sami to doskonale wiedzą. Szacun dla AZS za poczatek meczu i końcówkę. No i gratulacje za zwycięstwo!
    Wszystkie komentarze (26)

    Komentarze (26)

    ×
     Wszystkie komentarze (26)
     PRZEJDŹ NA WP.PL