Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Evan Ravenel żegna się z Polpharmą Starogard Gdański

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Stan zdrowia Evana Ravenela uniemożliwia mu dalszą grę w Starogardzie Gdańskim. Klub na dniach ma rozwiązać kontrakt z amerykańskim środkowym.

W Starogardzie Gdańskim z wielkim żalem rozstają się z Evanem Ravenelem. Amerykanin do momentu odniesienia kontuzji był liderem zespołu i świetnie prezentował się na parkietach Tauron Basket Ligi. Środkowy przeciętnie notował 18,5 punktu i 9,3 zbiórki w każdym meczu.

- Zawodnik miał taki sam zapis w kontrakcie, że pierwszy miesiąc w trakcie kontuzji ma wypłacony w 100 procentach, z kolei drugi - połowę tej sumy. W umowie zawarliśmy również to, że w momencie 60 dni przerwy od treningów, można rozwiązać kontrakt bez dodatkowych kosztów. Zawodnikowi zostaną więc wypłacone pieniądze i na dniach ma podpisać porozumienie w sprawie rozwiązania umowy - przyznaje Roman Olszewski, prezes Polpharmy Starogard Gdański.

Evan Ravenel żegna się z PolpharmąEvan Ravenel żegna się z Polpharmą
Cała procedura rozwiązania umowy przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze. Zawodnik nie miał do klubu żadnych pretensji. - Spotkaliśmy się z Evanem parę dni temu. On, ale i także i klub, bardzo żałuje, że musi zakończyć przedwcześnie sezon. Taki zawodnik był nam niezbędny do realizacji celów przedsezonowych. Świetnie spisywał się w trakcie rozgrywek. Był naszym liderem, ale niestety taki jest sport. Kontuzje też się przydarzają. Zawodnik serdecznie podziękował za opiekę medyczną  - zaznacza Olszewski.

Amerykanin kontuzji kolana nabawił się przed spotkaniem z Treflem Sopot. Miał wrócić po miesiącu, ale do dnia dzisiejszego na parkiet już nie powrócił. - Evan potrzebuje jednak jeszcze miesiąc bądź dwa na to, aby dojść do zdrowia - zaznacza Olszewski.


Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL