Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mariusz Karol zostanie w Polpharmie na nowy sezon?

Patryk Butkowski
Patryk Butkowski
Świetny powrót do PLK notuje Mariusz Karol. Polpharma Starogard Gdański pod jego wodzą wygrała dwa ostatnie spotkania. Czy doświadczony szkoleniowiec właśnie pracuje na nową umowę na Kociewiu?

Mariusz Karol objął Farmaceutów w bardzo złym czasie, gdy drużyna przegrała u siebie z sąsiadem w tabeli, Wikaną Startem Lublin. Zarząd klubu po tym fatalnym występie zespołu zdecydował się zwolnić Tomasza Jankowskiego. Początkowo pierwszym trenerem biało-niebieskich zostać miał Jarosław Drewa, lecz nie posiadał on odpowiednich dokumentów na prowadzenie ekipy w TBL. Postawiono więc na Karola i okazało się to bardzo dobrym posunięciem.


- Po prostu trzeba było przyjechać, trzeba było popracować, trochę pozmieniać i ten sezon zamknąć chociaż z odrobiną pozytywu - opowiada nam o kulisach powrotu na Kociewie, Mariusz Karol. - Głównie chodziło o kibiców, bo słyszałem, że ta atmosfera gęstniała z meczu na mecz i zarząd chciał, aby tej radości chociaż trochę było, no i wydaje mi się, że pokazujemy, że ta koszykówka jest potrzebna tutaj. Była prawie cała hala, a ja pamiętam sześć lat temu, że zawsze ta hala była pełna - wspomina.

Prezes Roman Olszewski nie ukrywa, iż praca obecnego opiekuna jest w klubie bardzo doceniana. Czy w Starogardzie Gdańskim zdecydują się na przedłużenie umowy z trenerem?

- Rozmawialiśmy z trenerem na temat nowego sezonu i nie ukrywam, że jeśli zajmie te 14., 13. miejsce, to będziemy się zastanawiali wspólnie nad nim - mówi Olszewski. - Mariusz Karol potrafi zmotywować drużynę i to widać od samego początku, że jest poprawa, ta obrona inaczej wygląda. Wiadomo, że inne oferty też już do nas wpływają, chcemy zrobić to wszystko zdecydowanie szybciej niż roku temu, czasu będziemy mieli więcej, zamierzamy to wszystko spokojnie przeanalizować i ułożyć, aby było lepiej - podkreśla sternik Kociewskich Diabłów.

Swoje zainteresowanie pozostaniem w Polpharmie wyraża także Mariusz Karol. Szkoleniowiec pochodzący z Trójmiasta zdecydowanie stwierdza, iż chciałby związać dalszą swoją karierę trenerską z Kociewiem i jeśli nadarzy się na to okazja, to chętnie poprowadzi biało-niebieskich również w nowych rozgrywkach.

- Jak najbardziej chciałbym dalej prowadzić Polpharmę, to przecież mój zawód - podkreśla Karol. - Mieszkam stąd niedaleko, a to ma też duże znaczenie, bo całe życie jeżdżę po Polsce i gdyby była oferta pozostania tutaj, to absolutnie bym się zgodził. Tym bardziej, że jakiś czas temu, gdy tutaj byłem, to był fajny sezon i wszystko się dobrze układało. Dlatego nie widzę powodu, aby tego nie powtórzyć i prowadzić ten klub z racji organizacji i stabilności na ten dużo wyższy poziom, który mu się należy. Co tu ukrywać, Polpharma ze względu na to jak funkcjonuję, pomimo niższego budżetu, powinna walczyć przynajmniej regularnie o ósemkę, jej ciągle należą się play-offy, a może i troszkę więcej - kończy.

Mariusz Karol: Jestem pełen podziwu dla moich zawodników

Czy Mariusz Karol powinnien poprowadzić Polpharmę Starogard Gdański w nowym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • kierwonik Zgłoś
  A czy można stosować ''efekt nowego'' np. co miesiąc,no bo z tej analizy psychologicznej wynika że to prostszy sposób na sukces niż praca i wiedza.
  • Borys Kilian Zgłoś
   Uważam, ze trener Karol wystarczająco zasluzyl na przedłużenie z nim kontraktu. Co będzie, zobaczymy, zapowiada sie ciekawie..
   • viruzzet Zgłoś
    Dwa sezony temu było podobnie. Przyszedł Budzinauskas Mindaugas pod koniec sezonu, miał przyzwoite wyniki, został na następny sezon który okazał się klapą. Znowu pod koniec sezonu
    Czytaj całość
    przyszedł nowy trener, tym razem Tomasz Jankowski, który tak samo miał dobre wyniki pod koniec sezonu i został zakontraktowany na kolejny (obecny). Tutaj analogicznie, klapa, dno, metr mułu. Przychodzi Mariusz Karol i osiąga wyniki i prawdopodobnie zostanie zakontraktowany na następny sezon. Oooooby ta klątwa się nie sprawdziła, a prawdziwe stało się powiedzenie 'Do trzech razy sztuka'
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL