Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bojowo nastawieni dąbrowianie. "Zapowiada się mecz ostrej, zażartej walki"

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Dąbrowscy koszykarze dzielnie zawalczyli z PGE Turowem Zgorzelec, dzięki czemu zyskali pewność siebie. Będzie to ważne w następnych pojedynkach, w najbliższym z nich zmierzą się z Wikaną Startem.

Beniaminek TBL już drugi raz w trakcie sezonu zasadniczego zaskoczył swoją grą PGE Turów Zgorzelec, w poprzednią sobotę przegrał z mistrzami kraju różnicą tylko dziewięciu punktów (81:90). Turów wykorzystał swoje większe doświadczenie, pozbawiając rywali szansy na zwycięstwo w końcówce.


- Mają niezwykle utalentowany zespół i bardzo dobrego trenera. To był mecz twardej walki, ale niestety to oni byli górą - ubolewał Dalton Pepper, jednocześnie widząc pozytywne aspekty przegranej ze zgorzelczanami. - Takie spotkania budują pewność siebie każdego z nas i sprawiają, że stajemy się mocniejsi jako zespół - zaznaczył.

Zyskana pewność siebie ma duże znaczenie przed końcówką sezonu zasadniczego, w sobotę 28 marca gracze MKS-u Dąbrowa Górnicza będą podejmować Wikanę Start Lublin. Oba zespoły znajdują się blisko siebie w tabeli, lublinianie tracą do Zagłębiaków zaledwie punkt, zatem stawka sobotniej konfrontacji jest wysoka.

Dąbrowianie doskonale zdają sobie sprawę z wagi spotkania. - Zapowiada się mecz ostrej, zażartej walki, bo wiadomo, że obie ekipy chcą poprawić swój bilans i sytuację w tabeli - przyznał Pepper, któremu wtóruje kapitan MKS-u. - Stawka jest wysoka, zwycięstwo zwiększa naszą przewagę nad rywalami, którzy są za nami w tabeli. Lublinianie ostatnio grają lepiej, więc czeka nas kolejny trudny mecz - podkreślił Paweł Zmarlak.

Spotkanie pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza a Wikaną Startem Lublin zostało zaplanowane na sobotę 28 marca. Początek konfrontacji o godzinie 18.

Komentarze (1):

  • t00kie Zgłoś
    W poprzedniej rundzie wynik przez cały mecz oscylował wokół remisu, teraz pewnie będzie tak samo.. i mam nadzieję, że tak samo się skończy :)

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL