Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mateusz Bartosz: Wypełnimy lukę po Kwamainie

Michał Fałkowski
Michał Fałkowski
Bez Kwamaina Mitchella musi radzić sobie Polfarmex Kutno od soboty. - Wydaje mi się, że uda nam się wypełnić lukę po Kwamainie Mitchellu - mówi Mateusz Bartosz, skrzydłowy beniaminka.

Gdy stało się jasne, że w kluczowym momencie sezonu Polfarmex Kutno będzie musiał radzić sobie bez swojego lidera, Kwamaina Mitchella, notowania zespołu beniaminka w kontekście gry w play-off mocno spadły. Amerykanin był nie tylko najlepszym strzelcem zespołu, ale również charyzmatycznym liderem.


Kilka dni temu Marcin Malczyk jednak dość jednoznacznie stwierdził, że pomimo braku swojego kluczowego obrońcy, Polfarmex jest w stanie zachować dobrą formę. W podobnym tonie wypowiada się także Mateusz Bartosz.

- Wydaje mi się, że uda nam się wypełnić lukę po Kwamainie. Oczywiście, on był bardzo ważnym punktem drużyny, ale jestem dobrej myśli. Tym bardziej, że pokazaliśmy już w tym sezonie nie raz, nie dwa, że umiemy grać w obliczu problemów kadrowych związanych z kontuzjami poszczególnych graczy. Wierzę, że damy sobie radę - mówi podkoszowy Polfarmexu. 

W sobotę pierwszy sprawdzian beniaminka i od razu poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko. Drużyna Jarosława Krysiewicza zagra u siebie z wicemistrzem kraju, Stelmetem Zielona Góra. Brak Mitchella powoduje, że zielonogórzanie są typowani na murowanego faworyta tego spotkania. 

- Oczywiście, gdyby "Kay" był z nami, byłoby prościej. Na pewno nie będzie nam się tak łatwo konstruowało akcje w ofensywie, gdyż w ataku to właśnie "Kay" miał zawsze piłkę najdłużej w rękach - mówi Bartosz, dodając - Sądzę jednak, że punkty się znajdą. Każdy z nas będzie miał teraz możliwość wykazania się i każdy z nas musi dać z siebie coś więcej, tak aby uzbierało się tyle oczek, ile dawał nam Mitchell. 

Amerykanin w każdym spotkaniu rzucał średnio prawie 20 punktów. Czy zawodnicy Polfarmexu, a w szczególności dwaj rozgrywający - Kamil Łączyński i Grzegorz Grochowski - udźwigną ciężar okoliczności? Dowiemy się już wieczorem.

Czy istnieje życie bez Mitchella? Polfarmex podejmuje lidera

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL