Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mateusz Dziemba zostaje w MKS-ie Dąbrowa Górnicza

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Po debiutanckim sezonie w TBL Dziemba zdecydował się dalej reprezentować barwy klubu z Dębowego Miasta. - Cieszę się z możliwości gry na najwyższym krajowym poziomie - powiedział.

Rzucający obrońca trafił do MKS-u Dąbrowa Górnicza w roku 2012, przechodząc z AZS-u AWF Katowice. Po tym jak zespół trafił do ekstraklasy, zdecydował się pozostać w Dąbrowie Górniczej. Ostatecznie debiutancki sezon w TBL był dla niego udany, w wielu meczach stanowił bowiem o sile drużyny.


- Nie spodziewałem się występu w ekstraklasie w tym wieku. Myślałem, że zajmie mi to trochę więcej czasu, ogrania, nabierania doświadczenia, natomiast cieszę się z decyzji o pozostaniu w MKS-ie i z możliwości gry na najwyższym krajowym poziomie - powiedział Mateusz Dziemba, podkreślając, że w wakacje będzie pracował nad poprawą poszczególnych elementów swojej gry.

W sezonie 2014/2015 Dziemba wystąpił w 28 spotkaniach MKS-u Dąbrowa Górnicza, zdobywając 114 punktów. Jego skuteczność z gry wyniosła 41,3 proc., w rzutach z dystansu było to 34 proc., w rzutach za dwa 49 proc., a z linii rzutów wolnych 55,6 proc. Ponadto zaliczył on 27 asyst i 17 przechwytów.

Czy drugi sezon na ekstraklasowych parkietach będzie dla Dziemby łatwiejszy czy trudniejszy? - Łatwiejszy i trudniejszy zarazem. (uśmiech) Nie od dziś wiadomo, że każdy beniaminek gra z dodatkową motywacją i chce się jak najlepiej zaprezentować. Jest i druga strona medalu - każdy ma teraz czas na analizę tego, co może poprawić w okresie wakacyjnym, by wejść w sezon z większą pewnością siebie i aby walczyć jak równy z równym nawet z najbardziej wymagającymi rywalami - odpowiedział.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL