Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mam jeszcze coś do udowodnienia - rozmowa z Dawidem Brękiem, nowym graczem Miasta Szkła Krosno

Jakub Artych
Jakub Artych
- Na pewno kluczowe było to, iż Krosno chce walczyć o jak najwyższe cele. Razem chcemy wywalczyć awans do ekstraklasy - mówi o przenosinach do Krosna rozgrywający Dawid Bręk.

Dawid Bręk był jednym z największych wygranych poprzedniego sezonu. Rozgrywający po wielu miesiącach przerwy udowodnił, iż stać go na wiele. Dobra gra 25-letniego zawodnika została zauważona przez kilka klubów, które mocno namawiały go na transfer. Ostatecznie Dawid Bręk zdecydował się wybrać ofertę Miasta Szkła Krosno.


Jakub Artych: Jeszcze rok temu w tym okresie miałeś zupełnie inne zmartwienia. Czujesz, iż twoja kariera ponownie nabiera rozpędu?

Dawid Bręk: Cieszę się, że ten ciężki okres po kontuzji mam już za sobą. Poprzedni sezon pozwolił mi się odbudować i ponownie uwierzyć w siebie. Mam nadzieję, że kolejny będzie jeszcze lepszy i kontuzje będą mnie omijać. Ciężko pracuje nad tym, aby z moim zdrowiem wszystko było już jak należy.

W Łańcucie odżyłeś, nabrałeś pewności siebie. Można powiedzieć, iż druga część sezonu była dla ciebie bardzo udana?

- Powiedzmy, że udana. Zawsze trzeba zostawić sobie margines. Gdybyśmy wygrali w finale, to wtedy można byłoby się pokusić o takie stwierdzenie. Mimo wszystko uważałbym, że mogło być jeszcze lepiej.

W fazie play-off zagrałeś kilka świetnych meczów. Z perspektywy czasu zgodzisz się, iż drugie miejsce Sokoła to olbrzymi sukces?

- W play-off czułem się już pewnie i powoli dochodziłem do tej optymalnej dyspozycji. Kilka meczów było naprawdę dobrych, kilka słabszych. Sukces na pewno duży, bo taki którego w Łańcucie wcześniej nie było. Pewien niedosyt jednak pozostał.

Od razu po zakończeniu sezonu dostałeś wiele ciekawych ofert. Miałeś ból głowy wybierając nowy klub?

- Nie było łatwo. Wiele czynników decyduje o tym gdzie zagra się w następnym sezonie. Nie są to łatwe decyzje, gdyż jak już się na coś zdecydujesz masz świadomość, że to prawie rok życia i chcesz wybrać jak najlepiej.

Wybór padł na zespół z Krosna. Czym przekonali Cię włodarze Miasta Szkła?

- Na pewno kluczowe było to, iż Krosno chce walczyć o jak najwyższe cele. Mnie to bardzo odpowiada bo uważam, że mam jeszcze coś do udowodnienia. Razem chcemy wywalczyć awans do ekstraklasy. Trener dzwonił do mnie i bardzo namawiał abym podpisał kontrakt w Krośnie i to też przeważyło szalę na ich korzyść.

Bręk: Trener dzwonił do mnie i bardzo namawiał abym podpisał kontrakt w KrośnieBręk: Trener dzwonił do mnie i bardzo namawiał abym podpisał kontrakt w Krośnie
Rozmawiałeś z trenerem na temat swojej roli w zespole? Na pewno oczekiwania co do twojej osoby będą bardzo duże.

- Tak, z trenerem rozmawiałem kilka razy i widzi mnie na pozycji rozgrywającego oraz sporadycznie na dwójce. Co do ilości minut oraz o tym kto będzie wychodził w wyjściowej piątce nie rozmawialiśmy, gdyż to tak na prawdę nie ma sensu. Wszystko wychodzi w trakcie sezonu, a ja jestem w stanie zaakceptować każdy scenariusz.

Wróćmy jeszcze na chwilę do ofert z innych klubów. Głośno mówiło się o tym, iż zainteresowana tobą była Legia Warszawa, która marzy o awansie do ekstraklasy. Możesz uchylić rąbka tajemnicy dlaczego nie postawiłeś na stolicę?

- Był taki temat aczkolwiek ostatecznie nie doszliśmy do porozumienia i chyba nie ma co wracać do tego tematu. Jestem zawodnikiem Miasta Szkła Krosno i cieszę się z tego wyboru.

W poprzednim sezonie w Tauron Basket Lidze zadebiutowało wielu zawodników z I ligi. Czujesz, iż jesteś w stanie w niedalekiej przyszłości ponownie spróbować swoich sił w ekstraklasie?

- Tak jak zawsze powtarzam, nie ma co wybiegać daleko w przyszłość. Jeżeli ze zdrowiem wszystko będzie dobrze i będę czuł, że moja forma jest na tyle dobra by grać w TBL to czemu nie.

Rozumiem, że celem nadrzędnym w przyszłym sezonie będzie dla ciebie i Miasta Szkła Krosno wygranie I ligi?

- Zdecydowanie, z takim zamiarem przychodzę do Krosna i mam nadzieję, że po sezonie będę mógł to potwierdzić.

Miasto Szkła w ofensywie. Jakub Dłuski zostaje w klubie

Czy Dawid Bręk postąpił słusznie wybierając Miasto Szkła Krosno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

 • adorato Zgłoś
  Statystyk,twoje marzenia się nie spełnią ;( Wyka zostaje w Krośnie! Dobry wybór WYKSON!!!! Darek Wyka się nie cyka ;)
  • adorato Zgłoś
   Nie zmusza nikt nikogo.... tego nie napisałem....z resztą to nie rozmowa na forum publiczne. Pewnie w przyszłym tyg wszystko się wyjaśni.
   • gonzos Zgłoś
    Wiadomo, że hajs nie gra i właśnie dlatego zapowiada się to pasjonująco. Zawodnicy podpisywani przez Krosno są bardzo klasowi jak na I ligę. A jeśli Legia będzie chciała zrobić
    Czytaj całość
    gwiazdozbiór, to zastanawiam się z kogo złożony. Pomału chyba z zawodników z ekstraklasy - w części przynajmniej, bo ci najlepsi w 1 lidze szybko z rynku ubywają (choćby Mroczek, Ochońko i W.Pisarczyk podpisali już ze Stalą, choć jeszcze przyszłość klubu nie jest znana). To, co w zeszłym sezonie przeszkodziło Legii w awansie, to niezgranie w jakimś sensie, bo przecież obok Kobusa o sile zespołu stanowili nowi gracze. Personalnie Legia wyglądała nie gorzej przecież niż MS, Sokół, czy Stal. Teraz z kolei wymienili trenera i choć Spychała łeb na karku ma, to będzie musiał klocki na nowo poukładać. I ma niewiele czasu - nie oszukujmy się. Zobaczymy.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL