WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dlaczego Paweł Leończyk wybrał Wilki? "To sygnał, że w Szczecinie będzie walka o wysokie cele"

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Paweł Leończyk jest pierwszym transferem Wilków Morskich Szczecin. Dlaczego były już gracz Trefla Sopot wybrał ofertę z klubu z Pomorza Zachodniego?

- O decyzji Pawła zadecydowało kilka elementów. Oferta z Wilków to sygnał, że zespół będzie walczył o wysokie cele w następnym sezonie. Zawodnik wybrał również Szczecin ze względów osobistych, oczywiście poza finansowymi. Myślę, że Paweł będzie mieszkał pomiędzy Szczecinem a Stargardem - mówi nam Tarek Khrais, przedstawiciel Vox Management, który reprezentuje interesy Pawła Leończyka.

Gracz przez dwa najbliższe sezony będzie reprezentował barwy Wilków Morskich Szczecin. Zawodnik ostatnio występował w Treflu Sopot. Podkoszowy miał udany poprzedni sezon. Gracz w barwach żółto-czarnych przeciętnie notował 12,5 punktu i miał 4,8 zbiórki na mecz.

Jego osobą zainteresowali się działacze kilka klubów. W kuluarach mówiło się m.in. o Treflu Sopot (w którym był przez dwa lata), Polskim Cukrze Toruń, MKS-ie Dąbrowa Górnicza i Wilkach Morskich Szczecin. - Dużo mieliśmy ofert. Praktycznie z całej czołówki plus cztery-pięć z dolnej części tabeli - zaznacza Khrais.

W kuluarach sporo mówi się o tym, że to finanse zadecydowały o tym, że Leończyk wybrał ofertę Wilków Morskich Szczecin. Czy to "propozycja życia" dla gracza? - Oferta życia nadejdzie, ale śmiało można powiedzieć, że ta jest idealna na nowej drodze życia - podkreśla zawodnik.

Paweł Leończyk na dwa lata w Wilkach Morskich!

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL