Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rosa czeka na decyzję władz EuroChallenge'u

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Przyglądamy się, czy spełnilibyśmy wszystkie warunki. Nie odrzuciłem jeszcze definitywnie pucharów - mówi [tag=17518]Przemysław Saczywko[/tag], prezes Rosy Radom.

Rosa Radom w europejskich pucharach w sezonie 2015/2016? To całkiem realny scenariusz. Działaczom bardzo zależało na tym, aby zdobyć medal i drogą sportową zagrać w EuroChallenge'u, ale taki scenariusz się nie powiódł, ponieważ w serii o brązowy medal - podopieczni Wojciecha Kamińskiego przegrali z Energą Czarnymi Słupsk 1:2.

- Na pewno gdybyśmy zdobyli trzecie miejsce, to zrobiliśmy wszystko, aby zagrać w europejskich pucharach. W tej chwili przyglądamy się sytuacji, czy spełnilibyśmy wszystkie warunki. Nie odrzuciłem jeszcze definitywnie pucharów - podkreśla w rozmowie z naszym portalem Przemysław Saczywko, prezes Rosy Radom.

W tej chwili działacze czekają na decyzję władz Eurochallenge'u. Przyznają, że są gotowi udźwignąć grę w pucharach pod względem finansowym.

Kibice Rosy będą oglądać swoich pupili w rozgrywkach europejskich?Kibice Rosy będą oglądać swoich pupili w rozgrywkach europejskich?
- Czekamy na odpowiedź ze strony EuroChallenge'u, tak aby podjąć ostateczną decyzję. Na pewno będziemy musieli zawalczyć o dodatkowe środki, ale mamy na to pewien pomysł - dodaje Saczywko.

Prezes klubu przekonuje, że hala MOSiR, która zlokalizowana jest przy ulicy Narutowicza, zostałaby dopuszczona do rozgrywek.

- Uważam, że nasz obiekt, który mieści się przy ulicy Narutowicza (MOSiR) ma szansę na dopuszczenie do rozgrywek. Patrzę na inne hale w tych rozgrywkach i tam są podobne obiekty, które uzyskają zgodę - zaznacza Saczywko.

Mike Taylor odchodzi z Rosy Radom

Czy Rosa Radom zagra w Europie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • forbai Zgłoś
  Im więcej drużyn w pucharach tym lepiej dla rodzimej koszykówki. Tylko jednego nie rozumiem: jakim cudem "10 budżet w plk" jest w stanie "udźwignąć grę w pucharach pod względem
  Czytaj całość
  finansowym", podczas gdy inne "bogatsze" kluby nie bardzo? A może Pan prezes mówiąc o budżecie Rosy delikatnie wszystkich okłamuje? O jakiś milion złotych albo dwa...
  • ECSfan Zgłoś
   Szkoda, że nigdzie indziej nic się nie rusza, ciągle każdy w TBL, kasy mało a tacy Czarni się boją, bo raz były puchary, promocja i zadłużenie...
   • Kuba Grzyb Zgłoś
    Teraz jasne się staje czemu oszczędzają na zawodników...
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL