Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piotr Pluta w GTK Gliwice

Stanisław Grabowski
Stanisław Grabowski
Działacze byłego już beniaminka I ligi po swoim premierowym sezonie na zapleczu TBL rozpoczęli budowę kadry na nadchodzące rozgrywki.

Piątym zawodnikiem, który będzie reprezentował barwy GTK Gliwice, został Piotr Pluta. Zawodnik ten ostatnie rozgrywki 2014/2015 spędził w Spójnii Stargard Szczeciński, w której to barwach wystąpił w 29 spotkaniach notując średnio 16,2 punktów oraz 2,5 zbiórki. Gracz ten jest typowym strzelcem trafiając w minionym sezonie za 2 z 56,3% skutecznością, a za 3 z 38,0%. Swojej karierze grał on między innymi w takich klubach jak: King Wilki Morskie Szczecin, Miasto Szkła Krosno, POLOmarket Sportino Inowrocław, PGE Turów Zgorzelec, Energa Czarni Słupsk czy Pogoń Ruda Śląska. Powoli zatem kształtuje się drużyna prowadzona przez trenerów Stanisława Mazanka i Łukasza Koperę.

Na chwilę obecną z klubem z Gliwic ważne umowy mają oprócz Pluty: Tomasz Wróbel, Paweł Szymański, Dawid Morawiec i Hubert Pabian. W najbliższym czasie działacze planują podpisać umowy z kolejnymi zawodnikami.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL