Najnowsze Wyniki/Kalendarz

David West blisko New York Knicks

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz
New York Knicks powoli starają się zapełnić swoją rotację na najbliższy sezon. Ich nowym celem w tym momencie jest David West, który po odejściu z Indiany Pacers bardzo chciałby grać w Wielkim Jabłku.

David West ostatnie cztery sezony w NBA spędził w barwach Indiany Pacers, dwukrotnie docierając z nimi do finałów konferencji wschodniej. Minione rozgrywki były dla Westa jednak wyjątkowo nieudane. Nie tylko notował najgorsze statystyki punktowe (11,7) podczas pobytu w Indianie, ale również nie był w stanie pomóc drużynie ukończyć sezonu regularnego w czołowej ósemce. 


Zawodnik poinformował zarząd Pacers, że nie skorzysta z opcji zawodnika zapewniającej mu 12,5 miliona dolarów w następnym sezonie. Tym samym znajdzie się on na rynku wolnych agentów i nie należy się spodziewać, że któraś drużyna zapewni mu lepsze warunki umowy. West jest jednak teraz na innym etapie swojej kariery i - jak sam podkreślał - chciałby zmian. 

Najnowsze doniesienia łączą weterana z ekipą New York Knicks. Zarówno zespół, jak i zawodnik wyrazili wspólne zainteresowanie. Mógłby on przede wszystkim być mentorem w szatni oraz na treningach dla Kristapsa Porzingisa, pierwszoroczniaka wybranego z czwartym numerem w tegorocznym drafcie. West może również zapewnić solidne zastępstwo dla Carmelo Anthony'ego, kiedy ten będzie przebywał na ławce. 

David West nie chciał rozgrywać jeszcze jednego sezonu w barwach Pacers i czekać na lukratywny kontrakt za rok, kiedy zespoły będą mogły pozwolić sobie na zdecydowanie większe pole do popisu. Zawodnik, jako, że jest u schyłku swojej kariery, ma zamiar podpisać już teraz kilkuletnią umowę, która zapewni mu stabilność finansową.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL