Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dominika Owczarzak zagra w Lublinie

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
[tag=17775]Pszczółka AZS UMCS Lublin[/tag] zamknął skład na zbliżające się wielkimi krokami rozgrywki ligowe. Do drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Szewczyka dołączyły dwie koszykarki z CCC Polkowice.

Kontrakty z Pszczółką podpisały Dominika Owczarzak i Agata Szczepanik. 21-letnia Owczarzak występowała razem z reprezentacją Polski na zakończonym w niedzielę EuroBaskecie. Biało-Czerwone przegrały wszystkie mecze grupowe i szybko pożegnały się z ME. W szerokim składzie na europejski championat była też 23-letnia Szczepanik.


Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, to Owczarzak w minionym sezonie notowała średnio 8 pkt, 3,6 as. i 2,8 zb. na spotkanie. Statystyki Szczepanik zatrzymały się na 3 pkt. i 2 zb.

- Zdecydowaliśmy się na Dominikę i Agatę, bo są młodymi, perspektywicznymi zawodniczkami, a jednocześnie już ogranymi i doświadczonymi. Doskonale wpisują się w naszą koncepcję zespołu, który w nadchodzącym sezonie chce walczyć o coś więcej niż utrzymanie. Trener Szewczyk świetnie je zna z Polkowic, a do tego Dominika rozpocznie studia na naszym Uniwersytecie - powiedział Dariusz Gaweł, prezes AZS-u.

Kadra Pszczółki AZS UMCS Lublin na sezon 2015/16:
Jhasmin Player (USA)
Leah Metcalf (USA)
Destiny Williams (USA)
Kateryna Dorogobuzova (Ukraina)
Marta Jujka
Dominika Owczarzak
Agata Szczepanik
Dominika Poleszak
Aldona Morawiec
Anna Kasperska
Olivia Tomiałowicz
Kinga Piędel
Monika Skrzecz
Kaja Grygiel
Anna Kasperska

Trener: Krzysztof Szewczyk

Czy Pszczółka AZS zajmie miejsce w czołowej czwórce w przyszłym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL