Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jakub Wojciechowski nie dla Stelmetu. Wybrał ofertę z Włoch

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Jakub Wojciechowski kolejny sezon spędzi w lidze włoskiej. Zawodnik będzie jednak występował w ekstraklasie, a dokładniej w drużynie [tag=8887]Pallacanestro Cantu[/tag].

W ostatnim tygodniu informowaliśmy o tym, że Jakub Wojciechowski znalazł się w orbicie zainteresowań Stelmetu Zielona Góra. - Rozmawiamy - mówił 25-letni zawodnik. Wydawało się, że mistrz Polski sięgnie po gracza, który z każdym rokiem robi coraz większe postępy. Ostatecznie dwie strony nie znalazły porozumienia i zawodnik wybrał inną ofertę.

Wojciechowski pozostanie w lidze włoskiej. Z zaplecza ekstraklasy przeniesie się do zespołu Pallacanestro Cantu, w którym występował Metta World Peace.

Miniony sezon Polak rozpoczynał w zespole z Veroli, ale ostatni mecz rozegrał przed przerwą świąteczną. 21 grudnia zawodnik w spotkaniu z Manital Torino zdobył 15 punktów i miał siedem zbiórek. Od tamtej pory nie pojawił się w składzie Veroli. Było to spowodowane problemami finansowymi.

Wojciechowski pod koniec stycznia przeniósł się do innej drużyny - Pallacanestro Mantovana, mimo że kilka klubów z TBL wykonało do niego telefon. Ostatecznie jednak gracz zdecydował się pozostać w słonecznej Italii.

Jestem po słowie z jednym z klubów - rozmowa z Szymonem Szewczykiem

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL