Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Konrad Wysocki jednak nie we Włocławku!

Michał Fałkowski
Michał Fałkowski
Konrad Wysockie nie przedłuży umowy z Anwilem Włocławek. Zamiast gry w Tauron Basket Lidze, zawodnik wybrał ofertę Crailsheim Merlins, czyli 18. zespołu niemieckiej Bundesligi.

- Konrad otrzymał od nas bardzo konkretną i - w naszym odczuciu - bardzo atrakcyjną ofertę pod każdym możliwym względem: finansowym, sportowym czy też czasowym. Mam na myśli długość trwania kontraktu, który obowiązywałby przez dwa najbliższe sezony. Liczymy, że wkrótce oficjalnie będziemy mogli ogłosić zawarcie konsensusu - powiedział kilka dni temu prezes Anwilu Włocławek, Arkadiusz Lewandowski na temat sytuacji z Konradem Wysockim. Niestety dla klubu z Kujaw, w poniedziałek okazało się, że 33-latek odrzucił ofertę Anwilu.


Włodarze włocławskiego klubu oraz trener Igor Milicić liczyli, że Wysocki zostanie na Kujawach nawet na kolejne dwa sezony. Anwil zaoferował doświadczonemu skrzydłowemu "królewskie" warunki kontraktu: jednolitą umowę dwuletnią (innej koszykarz nie chciał brać pod uwagę), funkcję kapitana w zespole, miejsce w pierwszej piątce oraz sporo minut gry. Ostatecznie, zawodnik odrzucił jednak kontrakt we Włocławku, a w to miejsce podpisał umowę z ekipą Crailsheim Merlins z niemieckiej Bundesligi.

Kluczowym dla zawodnika był oczywiście fakt, iż w ostatnim sezonie Anwil borykał się z bardzo dużymi problemami finansowymi. Odkąd jednak firma Anwil S.A. ogłosiła, że będzie kontynuować współpracę z klubem przez kolejne trzy lata, wydawało się, że dla włocławskiego klubu nadchodzi lepszy czas, a Wysocki miał być twarzą nowego rozdania i walki o powrót do play-off.

Niestety, w kolejnych rozgrywkach Rottweilery będą musiały radzić sobie bez zawodnika, który w zeszłym sezonie notował ok 12,1 punktu i 7,6 zbiórki na mecz.

W ekipie Merlins Wysocki zagra razem z Jordanem Callahanem, byłym rozgrywającym Anwilu z sezonu 2013/2014. 

Anwil wysłał ofertę Konradowi Wysockiemu. Ruch po stronie gracza

Komentarze (3):

 • pacerss Zgłoś
  Z jednej strony dobrze, że Anwil go nie przepłacił :P
  • fazzzi Zgłoś
   I de zbita... co wartościowsi zawodnicy opuszczają naszą "rosnącą w siłę" ligę;) Potentaci ropy, gazu i elektrowni wiatrowych... Kuwejt Północy... kasy jak "lodu"... a uciekają...
   Czytaj całość
   może za ciepło?;)
   • RRRRRR Zgłoś
    Chyba jesteśmy w ciemnej dupie... KW miał być najważniejszym Polakiem w rotacji. Jedyne co cieszy, że miał nas kosztować 400 tys za rok więc za tą kasę może kogoś jeszcze uda się
    Czytaj całość
    urwać ciekawego tylko pytanie kogo? :/Tak pół żartem : Ignerskiego oferta leży na stole we Włocławku :D 250 tys dolarów i może do nas wracać hehe

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL