Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Lakers pozyskali trzech zawodników

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz
Po kilku nieudanych próbach podpisania gwiazd ligi, Los Angeles Lakers w końcu na dobre rozpoczęli swój offseason. W trakcie 24 godzin porozumieli się z aż trzema zawodnikami.

W zarządzie Lakers największy nacisk podczas tych wakacji położono na pozyskanie LaMarcusa Aldridge'a oraz Kevina Love'a. Kiedy obaj zawodnicy zdecydowali się na podpisanie kontraktów z innymi drużynami, klub z Los Angeles wprowadził w grę swój plan C, który zaczął realizować w nocy z soboty na niedzielę. 

Pierwszym graczem, który zasilił ich szeregi był Roy Hibbert, były center Indiany Pacers. Zdecydował się on na podjęcie opcji zawodnika w swoim kontrakcie, która była warta 15,5 milionów dolarów. Ze względu na chęć zmian w Indianapolis, zarząd podjął decyzję o pozbyciu się go ze swojej rotacji. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, co Pacers otrzymają w zwrocie, jednak nie powinno być to nic więcej niż przyszłościowe wybory w drafcie i/lub prawa do graczy występujących w zagranicznych ligach.

Dzień później do składu Los Angeles Lakers dołączyło jeszcze dwóch zawodników. Ich dodanie sprawia, że "Jeziorowcy" mogą powrócić do walki o playoffy na mocnym Zachodzie. 

Najpierw udało im się podpisać trzyletnią umowę z Lou Williamsem, wartą 21 milionów dolarów. W zależności od koncepcji szkoleniowca, będzie on albo kluczowym rezerwowym, albo zajmie miejsce w pierwszym składzie zamiast D'Angelo Russella. Zarówno Williams, jak i Kobe Bryant to nominalni rzucający obrońcy, jednak każdy z nich w dowolnym momencie może wziąć na siebie ciężar rozgrywania akcji pozycyjnych. 

Trzecim dodanym graczem do rotacji jest Brandon Bass. Umowa nie została jeszcze oficjalnie podpisania, jednak strony - według raportów - są już gotowe do jej zawarcia.

Czy z takimi wzmocnieniami Lakers wrócą do top8 Zachodu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

 • xTheLongest Zgłoś
  Bardzo rozważne transfery u Lakersów. Mogą jeszcze zawojować ten sezon (taki czarny koń rozgrywek, gdyż transfery bardzo interesujące, jestem ciekaw jak im to wyjdzie).
  • ECSfan Zgłoś
   No cóż w LA rządzą Clippersi i tak zostanie.
   • Toruniok Zgłoś
    Widzę, że autor-wklejacz tego artykułu lubi korzystać z google.translate....MASAKRA !!!! Jakie kalki językowe, błędy składniowe....Kto to wypuścił ??? a te zdania to będzie hit:
    Czytaj całość
    "zarząd podjął decyzję o pozbyciu się go ze swojej rotacji. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, co Pacers otrzymają w zwrocie, jednak nie powinno być to nic więcej niż przyszłościowe wybory w drafcie i/lub prawa do graczy występujących w zagranicznych ligach..."
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    PRZEJDŹ NA WP.PL