Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PGE Turów nie zagra w Pucharze Europy!

Karol Wasiek
Karol Wasiek
PGE Turów Zgorzelec, wicemistrz Polski, zrezygnował z udziału w Pucharze Europy. Być może jednak podopieczni Piotra Ignatowicza zagrają w nowo tworzących się rozgrywkach, organizowanych przez FIBA.

W środę przedstawiciele Pucharu Europy ogłosili nazwy 36 klubów, które wystąpią w przyszłym sezonie. W tym gronie zabrakło wicemistrza Polski - PGE Turowa Zgorzelec, który miał prawo gry w tych rozgrywkach. Działacze przygranicznego klubu złożyli, co prawda, aplikację do Pucharu Europy, ale w ostatniej chwili się wycofali.

 

Taka decyzja była spowodowana kilkoma aspektami. Nie jest tajemnicą, że działacze w przyszłym sezonie nie będą dysponowali takim budżetem, jak w minionych rozgrywkach.

To jednak nie oznacza, że PGE Turowa w ogóle nie będziemy oglądali na międzynarodowej arenie. Całkiem prawdopodobne, że zgorzelczanie przystąpią do nowo tworzących się rozgrywek, które są organizowane przez FIBA. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta pod koniec lipca.

Piotr Ignatowicz: Polski skład zamknięty, czas na obcokrajowców

Czy PGE Turów zagra na międzynarodowej arenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (38):

 • bart Zgłoś
  Cytat Jakubowskiego z Przeglądu Sportowego: "dostaliśmy od FIBA Europe pismo informujące, że rozgrywki organizowane przez Euroligę i ECA nie są już przez nią uznawane. W ten sposób
  Czytaj całość
  jesteśmy w trudnej sytuacji, ale nie chcemy niczego narzucać klubom. Daliśmy im możliwość wyboru między rozgrywkami ECA i nowym pucharem FIBA. Czekamy na odpowiedź FIBA w sprawie ewentualnych sankcji związanych z udziałem w rozgrywkach ECA, czyli Europucharze, ale polskich drużyn w tym sezonie nie będzie to dotyczyło – mówi prezes PLK Jacek Jakubowski, który przebywał w Barcelonie na serii spotkań członków ECA."
  • Wo Falubaz-Zastal Zgłoś
   Rozumiem zaciskanie pasa tylko szkoda że tej decyzji nie ogłosili wcześniej wtedy to może inny polski klub dostał by szanse na Eurocup, a ta za pięć dwunasta i w Eurocapie bez polskiego
   Czytaj całość
   klubu. Oby jak najwiecej kluby ugrały w tych innych rozgrywkach. Powodzenia w nich i w budżetach. I oby w przyszłym roku było więcej chętnych do reprezentowania Polski w pucharach.
   • kibic Turowa Zgłoś
    powiadacie kibice sezonowi, osobiście przygodę z kibicowaniem Turowowi zacząłem od hali przy Traugutta i nie zamierzam poprzestać w momencie kiedy kibic może okazać się szóstym
    Czytaj całość
    zawodnikiem, jestem pewien, że przeżyję równie wspaniałe chwile ze swoją drużyną na tej trzeciej, jak i pierwszej, drugiej hali Turowa i zasiądę na trybunach czwartej, czego życzę innym prawdziwym kibicom.
    Wszystkie komentarze (38)

    Komentarze (38)

    ×
     Wszystkie komentarze (38)
     PRZEJDŹ NA WP.PL