Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kiedy wróci do gry Przemysław Żołnierewicz?

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Przemysław Żołnierewicz nabawił się kontuzji dłoni już podczas pierwszego meczu mistrzostw Europy. Zawodnik wrócił już do Gdyni, ale wciąż nie jest zdolny do gry.

- Jestem już w Gdyni. Przyjechałem z mistrzostw Europy i tutaj dokończę leczenie - mówi nam zawodnik, który przed EuroBasketem podpisał dwuletnią umowę z Asseco Gdynia.


Gracz może mówić o sporym pechu, ponieważ swój udział w mistrzostwach zakończył już w pierwszym spotkaniu. W meczu z Ukrainą nabawił się poważnej kontuzji dłoni, która uniemożliwiła mu dalsze występy w turnieju we Włoszech.

- Na razie trudno powiedzieć, kiedy wrócę do gry, ponieważ ciągle chodzę w stabilizatorze, ale rana się powoli goi - mówi nam Przemysław Żołnierewicz.

Zawodnik ma jednak wrócić do treningów na początku sierpnia. Wówczas rozpocznie się okres przygotowawczy drużyny z Gdyni do nowego sezonu. - Na razie cierpliwie czekam aż zejdą mi szwy, ale myślę, że zdążę na początek przygotowań - zaznacza zawodnik.

W ostatnim sezonie zawodnik przeciętnie notował 4,4 punktu i 1,9 zbiórki. 20-letni gracz bardzo dobrze wypadł w play-offach przeciwko Stelmetowi Zielona Góra (w czterech meczach łącznie zdobył 31 punktów).

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL