Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Stelmet BC Zielona Góra z najwyższą frekwencją w TBL

Karol Wasiek
Karol Wasiek
3866 kibiców - taką średnią na meczach domowych miał w sezonie 2014/2015 [tag=1747]Stelmet BC Zielona Góra[/tag]. To najwyższy wynik w Tauron Basket Lidze. Na samym dnie znajduje się Siarka Tarnobrzeg.

Sezon 2014/2015 przyciągnął łącznie na trybuny 551121 widzów, co daje to średnią 2034 kibiców na każdym spotkaniu. Jest to wzrost w porównaniu do poprzednich rozgrywek (1741 fanów).

Najlepsza frekwencja na meczach Stelmetu

Najwięcej osób, średnio 3866 (wzrost w porównaniu do poprzedniego sezonu, wówczas 3375), przychodziło do hali, gdzie swoje mecze rozgrywa mistrz Polski - Stelmet Zielona Góra. Powyżej trzech tysięcy osób przychodziło także na spotkania Polskiego Cukru Toruń.

Kibice chętnie odwiedzali halę CRSKibice chętnie odwiedzali halę CRS
Aż osiem innych klubów miało frekwencję większą niż dwa tysiące kibiców. Na dnie pod tym względem znalazła się ekipa Jeziora Tarnobrzeg. Na mecze popularnych "Jeziorowców" przychodziło średnio tylko 616 ludzi!

Działacze Stelmetu jeszcze większy zysk z biletów uzyskali w fazie play-off. W najważniejszej części sezonu do hali CRS przychodziło średnio 4106 fanów. Ponad 2500 kibiców pojawiało się z kolei na meczach PGE Turowa w Zgorzelcu.

Warto zaznaczyć, że mecze finałowe (4. i 6.) pomiędzy drużynami Stelmetu i PGE Turowa w Zielonej Górze oglądało 5050 kibiców.

Janusz Jasiński: Musimy zrezygnować ze starych nawyków

Komentarze (9):

 • michalzg Zgłoś
  Delikatnie odbiegając od tematu ale dalej zostając przy kasie. Podobno Sofoklis Schortsanitis trafi do Crveny Zvezdy. Ciekawe czy maja dużo większy budżet od nas i czy my nie moglibyśmy
  Czytaj całość
  sie pokusić o takiego centra. Dawno go nie widziałem w akcji, nie za dużo ostatnio grywa ale ciekawe czy byłby w naszym finansowy zasięgu. Ktoś go ostatnio widział w akcji ? Kawał byka ale demon prędkości to to nie jest i z umiejętnościami to samo.
  • fazzzi Zgłoś
   Nie tylko najliczniejsza publika... także z rekordem "hałasu"... nieśmiało przypomnę... generalnie co by nie
   Czytaj całość
   ryczeć...wychodzi...ZASTALLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   • Mike2333 Zgłoś
    A ilu "kibiców" Stelmetu wchodziło na halę "na urzednika"?
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL