Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Adam Metelski o powrocie do Poznania: Mam pomóc drużynie w zaistnieniu w I lidze

Jakub Artych
Jakub Artych
Powrót Adama Metelskiego do I ligi odbił się szerokim echem. Czy niespełna 32-letni środkowy poprowadzi beniaminka z Poznania do utrzymania na zapleczu TBL?

W poprzednim sezonie podkoszowy występował w zespole z Dąbrowy Górniczej, który debiutował wówczas na parkietach TBL. Po rocznej grze w ekstraklasie, Adam Metelski ponownie zdecydował się wrócić do Wielkopolski. - Pochodzę z Poznania i z tym miastem łączę swoją przyszłość. Dlatego jak pojawiła się możliwość gry w I lidze w Poznaniu to się długo nie zastanawiałem - tłumaczy 32-letni zawodnik.


Przypomnijmy, iż Biofarm Basket Poznań zadebiutuje na I-ligowym szczeblu rozgrywek. Drużyna z Wielkopolski opiera się na wielu młodych zawodnikach, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w dorosłej koszykówce. W zespole z Poznania występować będzie również trzech doświadczonych zawodników.
Adam Metelski wrócił do PoznaniaAdam Metelski wrócił do Poznania
- Mam pomóc drużynie w zaistnieniu w I lidze - tłumaczy Adam Metelski. - Oprócz mnie w zespole będzie występowało dwóch doświadczonych zawodników, a reszta to bardzo młodzi, utalentowani gracze, którzy w ubiegłym roku zdobyli dwa medale młodzieżowych mistrzostw Polski - dodaje były gracz między innymi AZS-u Koszalin czy Polpharmy Starogard Gdański.

Beniaminek z Poznania jest obecnie dla wszystkich wielką niewiadomą. O co powalczy drużyna z Wielkopolski w nowym sezonie? - To jeszcze trudno przewidzieć o co będziemy walczyć. Jesteśmy bardzo młodą drużyną i z każdym meczem będziemy nabywać doświadczenie. A z młodymi zawodnikami jest tak, że mogą się szybko rozwinąć i jeszcze wszystkich zaskoczyć - kończy Adam Metelski.

Czy Biofarm Basket Poznań utrzyma się w I lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL