Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy reprezentacji Grecji / Na zdjęciu: zawodnicy reprezentacji Grecji

Gwiazda Greków kończy przygodę z kadrą!

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Vassilis Spanoulis, lider reprezentacji Grecji, ogłosił, że nie będzie dłużej występował w kadrze. - Czas na młodych zawodników - poinformował zawodnik.

Na tegorocznym EuroBaskecie Vassilis Spanoulis spisywał się znakomicie. 33-letni zawodnik przeciętnie notował 11,6 punktu i 5,3 asyst. W kilku meczach był zdecydowanie najjaśniejszą postacią w zespole Fotisa Katsirakisa. Po zwycięskim spotkaniu z reprezentacją Łotwy Spanoulis ogłosił swoje pożegnanie z kadrą.

Spanoulis kończy swoją przygodę z reprezentacjąSpanoulis kończy swoją przygodę z reprezentacją
- To był mój ostatni mecz dla reprezentacji Grecji. Gram w kadrze od 17. roku życia i czas powiedzieć "dość". Odchodzę jednak z podniesioną głową, bo wiem, że są młodzi, utalentowani zawodnicy, którzy są w stanie mnie zastąpić - powiedział dziennikarzom zgromadzonym w mixed-zonie.

Spanoulis w reprezentacją zdobył m.in. złoty medal na EuroBaskecie (2005) i srebro na mistrzostwach świata (2006).

- To był trudny moment dla wszystkich, kiedy w szatni Spanoulis ogłosił swoją rezygnację. To był gracz, który zrobił wielkie rzeczy dla naszego kraju. Należy mu się ogromny szacunek za wszystko - chwalił swojego podopiecznego Fotis Katsirakis.

- To była wielka przyjemność grać z takimi zawodnikiem. Jestem dumny z jego osiągnięć w reprezentacji - stwierdził z kolei Evangelos Mantzaris, kolega z zespołu Spanoulisa.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL