Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Świetny turniej Nando De Colo

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Nando De Colo był jedną z najważniejszych opcji w zespole Vincenta Colleta. Gracz Cska Moskwa, który występował kiedyś na parkietach ligi NBA, udowodnił, że może być liderem Trójkolorowych.

Nando De Colo był najlepszym strzelcem Trójkolorowych podczas zakończonego już EuroBasketu. Gracz CSKA Moskwa przeciętnie notował 13,1 punktu, 5,2 zbiórki i 3,7 asyst. W kilku meczach to właśnie De Colo był pierwszą opcją w ataku w zespole Vincenta Colleta. W spotkaniu o brązowy medal rzucający zdobył 20 oczek.

Warto podkreślić, że gracz aż w ośmiu pojedynkach zanotował podwójną zdobycz punktową. Tylko w starciu z Izraelem uzyskał pięć oczek.

Nando De Colo zaliczył świetny turniejNando De Colo zaliczył świetny turniej

- Jestem zadowolony z tego, co pokazałem na tym turnieju. Cieszę się z tego powodu, że trener mi zaufał i powierzył mi ważną rolę. Starałem się z tego korzystać. Uważam, że praca, którą wykonałem podczas całego sezonu w Cska, zaprocentowała. Chcę być agresywny. Jestem zdania, że w tym elemencie cały czas mogę jeszcze zrobić postęp - stwierdził po ostatnim spotkaniu De Colo.

Francuzi w turnieju zajęli trzecie miejsce, pokonując w "małym finale" Serbię. Taka lokata w kraju na zakończenie EuroBasketu nie jest uznawana za sukces. Wszyscy spodziewali się złota, tym bardziej, że Vincent Collet miał do swojej dyspozycji niemal wszystkich najlepszych zawodników.

- Nie ukrywam, że dałbym dużo, aby zmienić wynik z Hiszpanią w półfinale. Aczkolwiek zagraliśmy z nimi naprawdę dobre zawody i trudno powiedzieć, co moglibyśmy zmienić. Byliśmy agresywni, ale nie wyszło. Czasem tak się zdarza - dodał zawodnik.

- Po ostatnim meczu czuję mimo wszystko niesmak. Wiadomo, że człowiek cieszy się z medalu, ale nie ma co ukrywać, że spodziewaliśmy się tego, że będzie on innego koloru. Miało być złoto i świętowanie z naszymi kibicami. Nie wyszło. Aczkolwiek dobrze jest kończyć turniej ze zwycięstwem, tym bardziej, że Serbowie są trudnym rywalem. Zrobiliśmy dobrą robotę i zasłużenie wygraliśmy - skomentował.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL