Najnowsze Wyniki/Kalendarz

TBLK odrabia zaległości, Troina katem beniaminka!

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
W zaległym meczu 3. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet Basket Gdynia pokonał w Poznaniu tamtejszy MUKS. Team ze stolicy Wielkopolski pozostaje zatem bez wygranej na swoim koncie.

Swojego pierwszego meczu we własnej hali poznanianki nie będą miło wspominały. W starciu z Basketem Gdynia prowadziły niemal przez cały mecz. Niemal, gdyż w końcówce ekipę z Trójmiasta na prowadzenie wyprowadziła Tatiana Troina i przyjezdne mogły cieszyć się z wygranej 79:78.

Białorusinka z dorobkiem 24 punktów była najskuteczniejszą zawodniczką meczu. 21 "oczek" dołożyła Agnieszka Bibrzycka. Swój duży wkład w sukces miała również debiutująca Baskecie Wilson Shawnice. Amerykańska środkowa w statystykach zapisała 13 punktów.

Po stronie gospodyń brylowała filigranowa Renee Taylor. Amerykanka w całym meczu uzyskała 23 punkty, jednak w ostatniej akcji meczu nie zdołała umieścić piłki w koszu na zwycięstwo swojego zespołu.

MUKS tym samym poniósł trzecią kolejną porażkę na starcie sezonu, z kolei Basket po lekcji koszykówki pod Wawelem odniósł drugi triumf. Wcześniej pokonał bowiem Widzew Łódź.

W weekend obie drużyny rozegrają kolejne spotkania na parkietach TBLK. Gdynianki w sobotę we własnej hali gościć będą Ślęzę Wrocław, natomiast poznanianki w niedzielę zmierzą się z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 

MUKS Poznań - Basket Gdynia78:79 (19:13,24:27, 18:21, 17:18)

MUKS: Taylor 23, Robertson-Warren 13, Radwan 10, Skobel 9, Skowronek 8, Kaczmarczyk 8, Drop 4, Durak 3, Dziwińska 0, Puc 0, Idziorek 0.

Basket: Troina 24, A.Bibrzycka 21, Shawnice 13, Skerović 7, Jakubiuk 5, Johnson 5, Kotnis 2, Suknarowska 2, Podgórna 0, M.Bibrzycka 0.

Aktualna tabela TBLK:

TBLK 2015/2016

#DrużynaMPktZP+-
1Artego Bydgoszcz224018417211270
2Wisła Kraków224018416561348
31KS Ślęza Wrocław223917516811427
4CCC Polkowice223917514551337
5Arka Gdynia223614815621563
6Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin2234121014851400
7Energa Toruń223191315071491
8JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec222971513331445
9CosinusMED Widzew Łódź222861613581603
10PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski222861612901491
11PGE MKK Siedlce222751714461748
12Pomarańczarnia MUKS Poznań222531912661637

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL