Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Łopatka wraca do Polski

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz
Mirosław Łopatka został w poniedziałek nowym centrem Victorii Górnika Wałbrzych. Polak ma zastąpić na pozycji numer pięć zwolnionego ostatnio Senegalczyka Ousmane Barro.

Wcześniej poważne zmiany w wałbrzyskiej ekipie zaszły na ławce trenerskiej. Mieczysław Młynarski na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił Andrzeja Adamka. Jak się okazało, nie był to koniec czystki w miejscowej drużynie, bowiem w poniedziałek z zespołem pożegnał się Ousmane Barro. Senegalczyka zastąpi Mirosław Łopatka.

Ale jak donosi oficjalny serwis PLK, gracz rodem z Afryki sam zrezygnował z gry w dolnośląskiej drużynie. Podobno dotychczasowy center Górnika rozwiązał kontrakt z powodów kłopotów rodzinnych. - Koszykarz w trakcie rozmów z nami zerwał obowiązujący kontrakt, jak sam twierdzi z przyczyn osobistych. Jako klub jesteśmy z nim rozliczeni i Barro w najbliższym czasie odlatuje do Afryki - przyznaje prezes Górnika, Sławomir Kapuściński.

Łopatka (31 lat, 213 cm) w ostatnich latach postanowił postawić na grę w niezbyt silnej lidze węgierskiej, gdzie notował średnio 18 punktów i 7 zbiórek na mecz. Od początku obecnego sezonu zmagał się z bolesną kontuzją kolana, ale zawodnik jest już podobno gotowy do gry.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL