Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Olek Czyż zostaje we Włoszech do końca sezonu!

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Działacze Giorgio Tesi Group Pistoia zdecydowali się przedłużyć kontrakt z Aleksandrem Czyżem. Reprezentant Polski przystał na warunki klubu i pozostanie we włoskiej Lega Basket do końca obecnego sezonu.

W minionym tygodniu informowaliśmy o tym, że kontrakt Aleksandra Czyża z Giorgio Tesi Group Pistoia został przedłużony o kolejne siedem dni. Było to po części spowodowane faktem, że Marcus Thornton nabawił się ponownie kontuzji i przez następne dwa miesiące będzie pauzował.

Reprezentant Polski ze świetnej strony pokazał się w ostatnim spotkaniu ligi włoskiej. W starciu z Acqua Vitasnella Cantu gracz zdobył 15 punktów (7/8 za dwa, 1/4 za jeden). Do swojego dorobku dołożył cztery zbiórki.

Dał działaczom solidy argument do tego, aby przedłużyli z nim kontrakt. We wtorek klub poinformował, że udało się sfinalizować negocjacje i zawodnik pozostanie w zespole do końca obecnego sezonu.

Początek rozgrywek jest świetny w wykonaniu Czyża. Polski podkoszowy przeciętnie zdobywa ponad 11 punktów na mecz.

Komentarze (1):

  • fazzzi Zgłoś
    No i dopiął swego. Brawo za determinację. I nawet tygodniowe kontrakty Go nie zniechęciły. Zastanawiające, że nikt z Turów nie gratuluje sukcesów "byłemu"... ale może się czepiam;)

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL