WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jakub Parzeński: Trener udzielił srogiej reprymendy

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- W szatni w trakcie przerwy było gorąco. Nie mogło być zresztą inaczej. Przegrywaliśmy 12 punktami - przyznaje Jakub Parzeński, gracz Asseco Gdynia.

W pierwszej połowie w grze Asseco Gdynia nic nie funkcjonowało. Szczególnie kiepska była defensywa żółto-niebieskich, którzy przecież wcześniej przyzwyczaili kibiców do tego, że potrafią szczególnie bronić. W niedzielę tego brakowało w dwóch pierwszych kwartach. Gospodarze zdobyli aż 47 punktów i zbudowali dwanaście oczek przewagi.

- W pierwszej połowie zagraliśmy fatalne zawody. Nic nam nie wychodziło. Przegrywaliśmy w obronie pojedynki jeden na jeden. Do tego nie było pomocy ze słabej strony i drużyna BM Slam Stal to skrzętnie wykorzystywała. Zbudowali dwanaście punktów przewagi - komentuje Jakub Parzeński, podkoszowy Asseco Gdynia.

W przerwie w gdyńskiej szatni było bardzo gorąco, o czym mówi zawodnik żółto-niebieskich. Wskazówki Tane Spaseva pomogły.

Parzeński prezentuje się całkiem nieźle w tym sezonieParzeński prezentuje się całkiem nieźle w tym sezonie
- W przerwie spotkania trener udzielił nam srogiej reprymendy. To podziałało. Wyszliśmy bardzo zmotywowani i dość szybko odrobiliśmy straty. Udało się odwrócić losy tego spotkania - zaznacza Parzeński.

Kluczem do sukcesu żółto-niebieskich była znakomita dyspozycja w rzutach z dystansu. Goście trafili aż 15 z 30 "trójek"! - To prawda, ale dodałbym także fakt, że zanotowaliśmy 22 asysty - przyznaje zawodnik.

Gdyńską drużynę w Kaliszu wspomagała około 70-osobowa grupa kibiców, którzy przez cały mecz głośno wspierali swoich ulubieńców. - Dziękuję kibicom za przybycie. Głośno nas wspierali przez całe spotkanie. To nam bardzo pomogło - mówi Parzeński.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL