Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ty Lawson broni Danilo Gallinariego, byłego kolegę z Denver Nuggets / Ty Lawson broni Danilo Gallinariego, byłego kolegę z Denver Nuggets

Rockets myślą o wymianie Lawsona

Maciej Kwiatkowski
Maciej Kwiatkowski
Houston Rockets mimo zmiany trenera pozostają największym rozczarowaniem tego sezonu NBA. Jednym z powodów takiego stanu jest fatalna dyspozycja Ty'a Lawsona. Czy była gwiazda Denver Nuggets zmieni klub raz jeszcze? Na to się zanosi.

Ty Lawson trafił do Teksasu latem w głośnej wymianie, która miała uczynić z Houston Rockets poważnego kandydata do wygrania Konferencji Zachodniej. Borykający się z problemami alkoholowymi 28-latek jest jednak póki co ogromnym rozczarowaniem.

Lawson trafia zaledwie 34 proc. rzutów z gry, zaliczając tylko 7,2 punktów i 4,4 asysty na mecz. W ciągu ostatnich dwóch tygodni najpierw stracił miejsce w pierwszej piątce, a w niedzielnym meczu z New York Knicks nie wyszedł nawet na parkiet.

- Rockets węszą i pytają się innych drużyn NBA o możliwości wymian, oferując m.in. Lawsona, który jest do pozyskania całkiem tanio - napisał Steve Kyler z portalu "Basketball Insiders".

Lawson otrzyma za ten sezon 12,4 mln dolarów, ale każdy dolar z 13,2 mln w jego umowie na sezon 2016/17 jest niegwarantowany. To sprawia, że klub, który chciałby go pozyskać - np. za wysoką, długą umowę, której chciałby się pozbyć - mógłby zwolnić Lawsona w lipcu bez żadnych finansowych konsekwencji.

Przehandlowanie Lawsona w tym momencie będzie jednak trudną sprawą. Lepiej dla Rockets byłoby, gdyby pozwolili mu odzyskać formę choćby z zeszłego sezonu, gdy zaliczał średnio 15,6 punktów i 9,6 asyst, trafiając 44 proc. rzutów dla Nuggets.

15 grudnia nieoficjalnie rusza rynek wymian. Dopiero wtedy będą mogły zostać przehandlowane umowy tych graczy, którzy podpisali kontrakty minionego lata.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL