Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski

Zobacz decydujący rzut Korie Luciousa (wideo)

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Korie Lucious, rozgrywający King Wilków Morskich Szczecin, był bohaterem sobotniego spotkania z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Zawodnik na dwie sekundy przed końcem meczu rzutem spod kosza zapewnił zwycięstwo ekipie Marka Łukomskiego.

Szczecinianie nieco na własne życzenie roztrwonili 17-punktową przewagę, którą zbudowali w pierwszej połowie. Później jednak z biegiem czasu do głosu dochodzili dąbrowianie. Podopieczni Drażena Anzulovicia z każdą kolejną minutą odrabiali straty, doprowadzając do remisu w czwartej kwarcie.

Na osiem sekund przed końcem meczu po dwóch celnych rzutach osobistych Rashauna Broadusa było po 69. Marek Łukomski poprosił o przerwę na żądanie, tak aby ustawić ostatnią akcję. Piłka powędrowała w ręce Korie Luciousa, który skutecznym rzutem spod kosza zapewnił gospodarzom zwycięstwo.

Dla King Wilków Morskich Szczecin była to już szósta wygrana w rozgrywkach. Ekipa Łukomskiego z bilansem 6:6 zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Komentarze (1):

 • xTheLongest Zgłoś
  Bardzo ładny rzut Koriego! Gratulacje dla Wilków! Ale patrząc na część tytułu "radość KING Wilków" to myślałem, że kibice tez jakoś mega będą się cieszyć a tutaj tak średnio.
  Czytaj całość
  A szkoda bo akcja naprawdę zasługiwała na gromkie brawa! Pozdrawiam wszystkich!

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL