Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Darius Maskoliunas wraca do Żalgirisu Kowno

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Darius Maskoliunas wraca na ławkę trenerską. Były szkoleniowiec Trefla Sopot będzie w najbliższych miesiącach asystentem Sarunasa Jasikeviciusa w Żalgirisie Kowno.

- Tak, to prawda. Otrzymałem propozycję od Sarunasa Jasikeviciusa, którą przyjąłem. Wracam do Żalgirisu - mówi w rozmowie z naszym serwisem Darius Maskoliunas, litewski szkoleniowiec, który jeszcze w minionym sezonie był trenerem Trefla Sopot. W połowie lutego działacze klubu z powodu niezadowalających wyników pożegnali się z nim.

Maskoliunas prowadził zespół Trefla od sezonu 2013/2014. Doprowadził żółto-czarnych do brązowego medalu Tauron Basket Ligi oraz Superpucharu Polski. Łącznie pod jego wodzą zespół rozegrał 68 meczów, uzyskując bilans 39 zwycięstw i 29 porażek.

Od lutego Litwin pozostawał bez pracy. Był w kręgu zainteresowań władz AZS-u Koszalin i King Wilków Morskich Szczecin, ale ostatecznie do Polski nie wrócił. W wakacje pracował z kadrą, z którą zdobył srebrny medal w mistrzostwach Europy. W międzyczasie był także na dwutygodniowym stażu w Toronto Raptors.

W środę przedstawiciele Żalgirisu Kowno poinformowali, że Maskoliunas będzie asystentem Sarunasa Jasikeviciusa.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL