Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski

Koniec przygody Josha Millera w Siarce. Mfon Udofia nowym rozgrywającym

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Tylko przez trzy mecze Josh Miller odpowiadał za kreowanie gry Siarki Tarnobrzeg. Jego forma fizyczna była na tyle kiepska, że Zbigniew Pyszniak postanowił się z nim pożegnać. W jego miejsce klub zakontraktował Mfona Udofię.

Trzecia przygoda Josh Miller z Siarką Tarnobrzeg zakończyła się zaledwie po dwóch tygodniach. Powód rozstania? Fatalna forma fizyczna amerykańskiego rozgrywającego, który na Podkarpacie przyjechał z ponad 20-kilogramową nadwagą.

Miller, który zastąpił w składzie Eugene Harrisa, w trzech meczach trafił zaledwie cztery z 24 rzutów z gry! W klubie zdano sobie sprawę, że Amerykanin nie zrzuci kilogramów w ciągu dwóch najbliższych tygodni (miał miesięczny try-out) i postanowiono się z nim rozstać. W nocy z czwartku na piątek zawodnik opuści Polskę.

W jego miejsce przyjedzie Mfon Udofia, 25-letni amerykański rozgrywający, który w ostatnich latach występował w lidze NBDL. W sezonie 2015/2016 reprezentował barwy Austin Spurs.

Udofia w Tarnobrzegu ma zameldować się w piątek. Klub robi wszystko, żeby zatwierdzić zawodnika do rozgrywek, by ten mógł wystąpić w sobotnim starciu z King Wilkami Morskimi Szczecin.

Czy Mfon Udofia będzie wzmocnieniem Siarki Tarnobrzeg?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL