Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski

ACK UTH Rosa przerwała złą serię w bardzo dobrym stylu

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Bardzo efektownym zwycięstwem 86:58 nad GTK Gliwice rezerwy Rosy przerwały serię pięciu przegranych spotkań na zapleczu ekstraklasy. Drużynę ACK UTH do triumfu poprowadził Jakub Schenk.

Nieocenione okazały się wzmocnienia w osobach Łukasza Bonarka i Daniela Szymkiewicza w meczu rezerw Rosy z GTK. Obaj zawodnicy mogli wystąpić w sobotnim spotkaniu z powodu pauzy pierwszej drużyny w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Ze swoich ról wywiązali się bardzo dobrze, uzyskując odpowiednio 16 i 15 punktów.

Choć zawody rozpoczęły się z lekkim wskazaniem na przyjezdnych - po dobitce Wojciecha Frasia i "trójce" Jakuba Załuckiego było 3:5 - to później sprawy w swoje ręce wzięli jednak wymienieni wyżej dwaj gracze ACK UTH Rosy z podwójnymi licencjami. Wyprowadzili swoją drużynę na siedem punktów przewagi (20:13), natomiast rywale coraz częściej pudłowali.

Druga kwarta to popis najskuteczniejszego w szeregach gospodarzy Jakuba Schenka (łącznie 19 "oczek") oraz jego kolegów w defensywie. Zmuszali przeciwników do oddawania rzutów z nieprzygotowanych pozycji, zaś sami wykorzystywali praktycznie każdą z nadarzających się okazji do umieszczenia piłki w koszu. Błyskawicznie znalazło to odzwierciedlenie w wyniku - miejscowi zdobyli 25 punktów, a gliwiczanom pozwolili uzyskać zaledwie siedem.

Trzecia część wyglądała bardzo podobnie do poprzedniej - stłamszone GTK było bezradne wobec wyśmienitej gry radomian. W ich szeregach brylowali Schenk, Bonarek i Szymkiewicz. Pod koniec tej odsłony ich ekipa prowadziła 66:32 i już nic nie było w stanie odebrać jej zwycięstwa.

W ostatnich dziesięciu minutach UTH Rosa zagrała na większym luzie, Karol Gutkowski wprowadził na parkiet rezerwowych. Niemniej jednak, gospodarze w pełni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, wygrywając ostatecznie bardzo zdecydowanie - 86:58.

Świetny występ zanotował Schenk, który do 19 punktów dołożył cztery zbiórki i sześć asyst. W szeregach GTK najskuteczniejsi byli Łukasz Paul, Kacper Radwański i doskonale znany w Radomiu Tomasz Wróbel. Pierwszy z nich zdobył 11 "oczek", zaś pozostali dwaj po 10.

ACK UTH Rosa Radom - GTK Gliwice 86:58 (21:18, 25:7, 20:7, 20:26)

ACK UTH Rosa
: Schenk 19, Bonarek 16, Szymkiewicz 15, Bojanowski 7, Zegzuła 7, Cetnar 6, Kapturski 5, Sobuta 5, Sadło 3, Stanios 3.

GTK
: Paul 11, Radwański 10, Wróbel 10, Bodych 9, Załucki 8, Pluta 4, Fraś 2, Konsek 2, Stokłosa 2, Podulka 0.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL