Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Pau Gasol rzadko pokazuje emocje, ale kiedy to robi, ma powody / Pau Gasol rzadko pokazuje emocje, ale kiedy to robi, ma powody

Chicago Bulls handlują Pau Gasolem

Michał Żurawski
Michał Żurawski
Dwukrotny mistrz NBA Pau Gasol jeszcze w czwartek może zmienić klub. Bardzo mocno o jego pozyskanie zabiegają Sacramento Kings.

Generalny menedżer Bulls Gar Forman od dłuższego czasu prowadzi szereg rozmów na temat ewentualnych wymian. Wśród zawodników, których mogliby oddać znalazł się jeden z liderów ekipy z Chicago Pau Gasol. Sam zawodnik nie jest jednak zbyt skłonny do przenosin.

Hiszpan ma ważny kontrakt z Bykami do końca bieżącego sezonu. Posiada on w nim zawartą również opcję gracza, która pozwala mu na pozostanie w drużynie także na kolejne rozgrywki, jednak chciałby z niej zrezygnować i podpisać nowy, wyższy kontrakt ze swoim dotychczasowym pracodawcą.

Według Adriana Wojnarowskiego, Bulls mimo to usiedli do rozmów z Sacramento Kings. Królowie w zamian za Gasola oraz Tony'ego Snella zaoferowali Kostę Koufosa, Bena McLemore oraz chroniony wybór w pierwszej rundzie tegorocznego draftu. Miałby być on chroniony przy pickach 1-10, jednak włodarze ekipy z Chicago chcieliby aby zakres ten został zmniejszony, tak aby zwiększyła się szansa na wykorzystanie tego wyboru już w tym roku.

Jednak, aby cała transakcja mogła dojść do skutku, potrzebna jest jeszcze zgoda Philadelphia 76ers. Pozyskali oni bowiem w przeszłości prawo do wymiany wyborami z Kings w tegorocznym drafcie, dlatego też cała transakcja nie może się obejść bez ich aprobaty. Prawdopodobnie będą oni oczekiwali czegoś w zamian, aby przychylić się do tego. 

Pau Gasol w bieżącym sezonie notuje średnio 17,0 punktów, 10,9 zbiórki praz 3,4 asysty. Okienko transferowe w NBA kończy się 18 lutego o godz. 21:00 czasu polskiego.

#dziejesiewsporcie: popis Messiego na treningu

Źródło: TVP S.A.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL