Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kibice AZSu Koszalin / Kibice AZSu Koszalin

Australijczyk już na pokładzie AZS-u

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Cameron Gliddon jest już po pierwszym treningu z drużyną AZS-u Koszalin. Australijczyk, który do niedawna występował w swojej rodzimej lidze, zadebiutuje w barwach Akademików w starciu z Anwilem Włocławek.

Cameron Gliddon został ściągnięty przez koszalińskich działaczy, ponieważ w ostatnim czasie dwaj zawodnicy - Ra'Shad James i Devon Austin - pojawili się na jednym z treningów pod wpływem alkoholu, co słono ich kosztowało. Najpierw zostali zawieszeni i odsunięci od drużyny, a później rozwiązano z nimi kontrakty.

Gliddon jest absolwentem uczelni Concordia, na której studiował w latach 2008-2012. Na ostatnim roku koszykarz przeciętnie zdobywał ponad 14 punktów. Później zawodnik wrócił do ojczyzny i podpisał trzyletnią umowę z zespołem Cairns Taipans.

W sezonie 2015/2016 jego indywidualne statystyki to 13,5 punktów, 2,3 asyst i 4,2 zbiórek w 28 spotkaniach. Cameron Gliddon jest również zawodnikiem reprezentacji Australii, która uda się na Olimpiadę do Rio de Janeiro.

Zawodnik jest już w Polsce. W piątek odbył pierwszy trening z zespołem AZS-u Koszalin. Australijczyk zadebiutuje w starciu z Anwilem Włocławek.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL