Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski

TBLK: Katarzynki zawitają pod Wawel. Pszczółka użądli Artego?

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Toruńska Energa po pokonaniu Artego Bydgoszcz będzie chciała sprawić kolejną niespodziankę. Ciekawie będzie również w Bydgoszczy, gdzie Artego spróbuje zatrzymać rozpędzone Pszczółki z Lublina.

Zwycięstwo w derbowym pojedynku z Artego Bydgoszcz wskazuje, że Energa Toruń idzie w dobrym kierunku, a zakontraktowanie Renee Taylor okazało się doskonałym posunięciem. To właśnie filigranowa Amerykanka była główną postacią dla wygranych przez Katarzynki derbów.

Czy Taylor z koleżankami będzie w stanie sprawić kolejną niespodziankę? Tym razem zadanie będzie o tyle trudniejsze, że rywalem będzie Wisła Can-Pack, a spotkanie rozegrane zostanie w Krakowie, gdzie w tym sezonie jeszcze nikt nie wygrał.

Koszykarki Artego będą z kolei chciały się zrehabilitować za porażkę w Toruniu i pokonać we własnej hali Pszczółkę AZS UMCS Lublin. Rywalki przyjadą do miasta nad Brdą w doskonałych nastrojach, bowiem w ostatnim czasie wygrywają wszystko, co tylko mogą.

Powrót do gry Marty Jujki i dobra dyspozycja liderek zespołu sprawia, że ekipa Krzysztofa Szewczyka na pewno nie stoi na przegranej pozycji w starciu z wicemistrzyniami Polski.

Emocji nie powinno zabraknąć również w Gdyni, gdzie na mecz z Basketem 90 zawita MKS Polkowice, w barwach których zadebiutuje Agnieszka Skobel.

Niedawno drogę z Poznania do Wrocławia przebyła Agnieszka Kaczmarczyk, aby związać się umową ze Ślęzą. Teraz, już z nowym zespołem, wróci do stolicy Wielkopolski aby stanąć do rywalizacji ze swoim byłym już zespołem. Bez wątpienia to właśnie Ślęza jest wielkim faworytem tego starcia.

Kolejny ważny mecz czeka na łódzki Widzew, który w walce o play off zmierzy się w Gorzowie Wielkopolskim z KSSSE AZS PWSZ. Łodzianki nie mogą sobie pozwolić na porażkę z Akademiczkami.

W pierwszym meczu 20. kolejki, rozegranym awansem, bardzo cenne zwycięstwo odniósł beniaminek z Sosnowca, który we własnej hali pokonał MKK Siedlce.

Harmonogram 20. kolejki TBLK:

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - MKK Siedlce63:56
Basket 90 Gdynia - MKS Polkowice / piątek, godz. 17:00
Artego Bydgoszcz - Pszczółka AZS UMCS Lublin / piątek, godz. 17:30
Wisła Can-Pack Kraków - Energa Toruń / piątek, godz. 18:00
JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - Ślęza Wrocław / piątek, godz. 18:00
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Widzew Łódź / sobota, godz. 18:00

TabelaTerminarz

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL