Najnowsze Wyniki/Kalendarz

TBLK: Kto na ostatnim stopniu podium?

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Jedynym pytaniem bez odpowiedzi przed ostatnimi meczami Tauron Basket Ligi Kobiet jest to, która z drużyn zakończy rundę zasadniczą na najniższym stopniu podium. Mowa o drużyna Ślęzy Wrocław i MKS-u Polkowice.

Przed sobotnimi meczami niemal wszystko w Tauron Basket Lidze Kobiet jest już ustalone. Jedyną niewiadomą jest trzecie miejsce. W bardziej komfortowej sytuacji jest Ślęza Wrocław, która wygrywając w Sosnowcu z tamtejszym JAS-FBG Zagłębiem pieczętuje trzecią lokatę.

MKS Polkowice nawet w przypadku pokonania łódzkiego Widzewa musi liczyć na porażkę wrocławianek. Pytanie jednak czy MKS pcha się na podium? Wydaje się bowiem, że drabinka w fazie play-off robi tutaj znaczenie.

Swoich pozycji nie mogą już zmienić zespoły zz miejsc 5-8. Gdynianki w sobotę we własnej hali podejmą MKK Siedlce, które w ostatnim meczu sensacyjnie ograło... MKS Polkowice.

W Poznaniu swój ostatni mecz rozegra beniaminek JTC Pomarańczarnia MUKS, a po przeciwnej stronie pojawią się zawodniczki Pszczółki AZS UMCS Lublin. Ekipa Krzysztofa Szewczyka będzie zdecydowanym faworytem tego meczu.

Podobnie sprawa ma się w ostatnim meczu dnia, w którym Energa Toruń gościć będzie akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego i będzie to ostatni generalny sprawdzian dla Katarzynek przed ćwierćfinałową rywalizacją z mistrzyniami Polski.

W piątek odbyło się pierwsze spotkanie 22. kolejki TBLK, w którym Artego Bydgoszcz wygrało niespodziewanie w Krakowie z Wisłą Can-Pack. Tym samym to właśnie team z miasta nad Brdą przystąpi do fazy play-off z pierwszego miejsca.

Sobotnie mecze 22. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet:

JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - Pszczółka AZS UMCS Lublin
Energa Toruń - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Ślęza Wrocław
MKS Polkowice - Widzew Łódź
Basket 90 Gdynia - MKK Siedlce

Wszystkie mecze rozpoczną się w sobotę o godzinie 18:00

TabelaTerminarz

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL