Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polfarmex osłabiony, ale bliski awansu do play-off

Bartosz Półrolniczak 
Bartosz Półrolniczak 
Ekipa z Kutna zrealizowała swój plan i wygrała w Tarnobrzegu. Nie przyszło to jednak łatwo, a Polfarmex musiał znów radzić sobie bez jednego z liderów - Bartłomieja Wołoszyna.

Po kontuzji Kevina Johnsona priorytetem dla Polfarmexu Kutno było wygranie meczów z sopockim Treflem oraz Siarką Tarnobrzeg. Cel został zrealizowany, ale sam przebieg meczu na Podkarpaciu i jakość gry zespołu z Kutna pozostawiał wiele do życzenia. Zaledwie 22 oczka rzucone do przerwy i aż 12 strat powinno pogrzebać gości. Ekipa prowadzona przez Zbigniewa Pyszniaka zagrała jednak równie nieskutecznie. Po zmianie stron kutnianie wykorzystali swoją szeroką rotację i dopięli swego, wygrywając 63:58.

Obecnie Polfarmex zajmuje szóste miejsce w TBL, legitymując się bilansem 17-10. Zespół ma jednak nad czym pracować. Po urazie Johnsona klub zakontraktował Krystophera Fabera, który daje solidne zmiany, ale w żaden sposób nie jest graczem, który w pełni wypełni lukę po swoim kontuzjowanym rodaku.

- Trzeba się tylko cieszyć z wygranej, która przybliża nas do play-off i jak najszybciej zapomnieć o stylu. Mamy teraz przerwę świąteczną i chcemy się wyleczyć i lepiej poznać z nowym zawodnikiem, który do nas dołączył. Dziękuję naszym kibicom, że przyjechali nas dopingować do Tarnobrzega - mówi gracz Polfarmexu, Marcin Malczyk.

Wygrana na Podkarpaciu jest tym cenniejsza, że osiągnięta bez Bartłomieja Wołoszyna. Jeden z kluczowych Polaków w rotacji Polfarmexu zmaga się z urazem. Kiedy będzie gotowy do gry?

- Bartek jest kontuzjowany i nie było sensu, by z nami jechał na ten mecz. To nie jest żadna tajemnica. Nie wystąpił w poprzednim spotkaniu, zabrakło go również w Tarnobrzegu. Mam nadzieję, że będzie gotowy na rywalizację z zespołem z Torunia - dodaje trener Jarosław Krysiewicz.

Biorąc pod uwagę dość wymagający terminarz wszystko jest jeszcze możliwe, ale solidny bilans stawia ekipę z Kutna w dobrej sytuacji. Czy mimo zmian w składzie Polfarmex udanie zakończy rundę zasadniczą i zamelduje się w play-off?

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL