Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Rafał Sobierański

Trzech po operacjach, czwarty w kolejce. "Gramy i walczymy wąską rotacją"

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Bieżące rozgrywki wszystkim związanym z MKS-em Dąbrowa Górnicza kojarzyć będą się z kontuzjami i urazami. To właśnie one są główną przeszkodą dla zespołu w walce o udział w fazie play-off Tauron Basket Ligi.

- Dower ciągle przechodzi rehabilitację, dopiero po niej może wrócić do gry. Zieliński przeszedł już jedną operację, druga go czeka, a potem sześć miesięcy przerwy. Piechowicz ma za sobą zabieg obu stawów skokowych. Dłoniach również jest po operacji, a po sezonie zabieg czeka Szymańskiego - wylicza Drażen Anzulović, szkoleniowiec MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Piotr Zieliński, Marcin Piechowicz i Jakub Dłoniak nie zagrają już na pewno do końca sezonu. Sam Dower może wrócić na końcówkę rundy zasadniczej, z kolei Przemysław Szymański w każdym meczu oprócz walki z rywalem, walczy z bólem.

Sytuacja nie jest zatem wymarzona, a pomimo tego zespół nadal ma matematyczne szanse na udział w fazie play-off. - Z powodu małej rotacji nie potrafimy grać na równym poziomie przez całe spotkanie. To było widać w starciu ze Śląskiem Wrocław - dodaje chorwacki szkoleniowiec.

- Otworzyliśmy tamten mecz znakomicie, prowadziliśmy nawet różnicą 19 oczek i stanęliśmy. Zaczęliśmy grać zbyt statycznie i rywale doszli nas na trzy punkty. Cieszę się jednak, że pokazaliśmy charakter i byli zawodnicy, którzy zdołali nas podnieść i wygrać. Każda wygrana jest dla nas w tej sytuacji wielka - kończy.

O ile wygrana cieszy, o tyle pojawił się podczas tego meczu inny problem. Nie chodzi tutaj bynajmniej o żadną nową kontuzję, ale o faul dyskwalifikujący, jakim ukarany został Rashaun Broadus.

Już w sobotę MKS we własnej hali gościć będzie King Wilki Morskie Szczecin i nikomu nie trzeba mówić, jak ważny jest to mecz dla dąbrowian i jak wielkim osłabieniem będzie brak tego zawodnika.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL