Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Josip Bilinovac uprzykrzył życie Jelinkowi

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Josip Bilinovac znakomicie wykonał swoją robotę w sobotnim spotkaniu z Anwilem Włocławek. Zawodnik Trefla Sopot bardzo ograniczył poczynania Davida Jelinka, lidera ekipy z Kujaw.

David Jelinek, najlepszy strzelec Tauron Basket Ligi, w spotkaniu z Treflem Sopot zdobył zaledwie 12 punktów. Czeski rzucający trafił tylko trzy z 14 rzutów z gry. Słaba postawa lidera Anwilu Włocławek była w głównej mierze zasługą Josipa Bilinovaca, który znakomicie wywiązał się ze swoich zadań w defensywie.

Zawodnik Trefla, znany z dobrej gry w obronie, od samego początku bardzo agresywnie naciskał na Davida Jelinka, który nie do końca umiał sobie z tym poradzić.

- W każdym meczu daję z siebie wszystko w defensywie. Często trener przydziela mi krycie najlepszego strzelca rywali. Dla mnie nie ma to wielkiego znaczenia. Chcę jak najlepiej wypaść. W spotkaniu z Anwilem dobrą robotę wykonali także nasi podkoszowi, którzy pomagali nam w drugiej linii obrony. Nawet jak ktoś nas ograł na obwodzie, to szybko następowała pomoc - przyznaje Josip Bilinovac.

Zobacz niezwykle efektowny blok Atera Majoka na Davidzie Jelinku:

Majok blokuje Jelinka!

Ne v mém domě, David! Najlepszy strzelec Tauron Basket Ligi David Jelinek nie miał w Sopocie łatwego życia. W ważnym momencie sobotniego meczu rzut Czecha z impetem zablokował Ater Majok. Piłka wylądowała w drugim rzędzie trybun. Będzie TOP10? Chyba nie tylko kolejki, ale i sezonu!!!

Opublikowany przez Trefl Sopot na 10 kwietnia 2016

Gracz Trefla docenia klasę Jelinka. - Myślę, że jego statystyki wszystko pokazują. To jeden z najlepszych strzelców w TBL. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. To świetny atleta, który obdarzony jest sporymi umiejętnościami - podkreśla.

Josip Bilinovac dołożył do dorobku drużyny pięć punktów. Trefl Sopot wygrał z Anwilem Włocławek 66:64.

 

Zobacz wideo: Trener Rosy Radom: Nasza gra? Zostawię to bez komentarza

Źródło: TVP S.A.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL