Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Scott Brooks faworytem do posady trenera Washington Wizards

Maciej Kwiatkowski
Maciej Kwiatkowski
Randy Wittman został w czwartek oficjalnie zwolniony z posady trenera Washington Wizards. Poważnym kandydatem na to stanowisko jest Scott Brooks, były trener Kevina Duranta.

- Randy Wittman nie wróci na przyszły sezon do Wizards. Scott Brooks jest bardzo poważnym kandydatem, aby go zastąpić - dowiedział się Adrian Wojnarowski z "The Vertical".

O tym, że Randy Wittman zostanie zwolniony z Washington Wizards było wiadome już od wtorku. Ktoś musiał zostać uznany winnym braku awansu Wizards do play-off w tym sezonie.

Scott Brooks rozstał się z Oklahoma City Thunder po zakończeniu sezonu 2014/15. Brooks był trenerem Kevin Durant od listopada 2008 roku. To pod jego skrzydłami Durant został najbardziej wartościowym graczem (MVP) sezonu 2013/14. Wizards liczą na to, że osoba Brooksa pomoże im przekonać Duranta do gry w Waszyngtonie, kiedy ten z dniem 1 lipca uzyska status niezastrzeżonego wolnego agenta.

Przez sześć lat pracy w Oklahomie Brooks pokazał się jednak jako bardzo przeciętny trener, którego progres przychodził bardzo wolno. To przede wszystkim defensywnie ukierunkowany szkoleniowiec, mało kreatywny, jeśli chodzi o atak.

Wg źródeł "The Vertical" kandydatem jest też Jeff Hornacek, zwolniony w styczniu z Phoenix Suns.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL