Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Artur Lawrenc

Trenerzy wybrali najlepszą piątkę TBL

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Trenerzy pracujący na co dzień w Tauron Basket Lidze dokonali wyboru najlepszej piątki sezonu zasadniczego. W zestawieniu znalazł się tylko jeden Polak - Mateusz Ponitka. Najlepszym defensorem został wybrany za to Michał Sokołowski z Rosy Radom.

Danny Gibson, David Jelinek, Mateusz Ponitka, Maksym Kornijenko i Dejan Borovnjak - taką piątkę sezonu zasadniczego Tauron Basket Ligi 2015/2016 wybrali w głosowaniu trenerzy wszystkich zespołów grających w TBL. Najlepszym obrońcą został uznany Michał Sokołowski.

Najczęściej w typowaniach szkoleniowców pojawił się Mateusz Ponitka, który otrzymał 14 głosów. Na jego osobę nie głosowali jedynie Tane Spasev i Zoran Sretenovic (Saso Filipovski nie mógł oddać głosu na swojego zawodnika).

Największa konkurencja była za to na pozycjach podkoszowych. Tam po sześć głosów otrzymali Kornijenko, Borovnjak i Cheikh Mbodj.

Wyniki głosowania na najlepszą piątkę sezonu 2015/2016:

Rozgrywający: Danny Gibson, Polski Cukier Toruń (10 głosów)
Rzucający: David Jelinek, Anwil Włocławek (10 głosów)
Niski skrzydłowy: Mateusz Ponitka, Stelmet Zielona Góra (14 głosów)
Silny skrzydłowy: Maksym Kornijenko, Polski Cukier Toruń (6 głosów)
Środkowy: Dejan Borovnjak, Stelmet Zielona Góra (6 głosów)

Oprócz tych zawodników głosy trenerów otrzymali także:

Cheikh Mbodj (6), Dee Bost (4), Michael Fraser (4), C.J. Harris (4), Fiodor Dmitriew (3), Bartosz Diduszko (2), Vlad Moldoveanu (2), Torey Thomas (2), Łukasz Wiśniewski (2), Igor Zajcew (2), Jerel Blassingame (1), Rashaun Broadus (1), Nemanja Djurisić (1), Filip Dylewicz (1), Ater Majok (1), Jarosław Mokros (1), Christo Nikołow (1), Michał Sokołowski (1).

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL