Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty

Stelmet BC chce już w czwartek świętować

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Nie ma mowy o odpuszczaniu i lekceważeniu rywala. W czwartek chcemy zakończyć rywalizację finałową - mówi Vlad-Sorin Moldoveanu, skrzydłowy Stelmetu BC Zielona Góra.

Stelmet BC Zielona Góra jest już o krok od zdobycia trzeciego w historii mistrzostwa Polski. Podopieczni Saso Filipovskiego po trzech meczach w wielkim finale TBL prowadzą z Rosą Radom 3:0.

- To były trudne spotkania dla naszego zespołu. Może wyniki końcowe tego nie pokazują, ale musieliśmy się sporo napracować, by w każdym z meczów sięgać po wygraną. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie były to za piękne widowiska, ale takie są pojedynki finałowe. Tutaj jest duża walka, determinacja - przyznaje Vlad-Sorin Moldoveanu, podkoszowy Stelmetu BC Zielona Góra.

Gracze z Winnego Grodu świetnie grają w defensywie w serii finałowej. Radomianie w trzech spotkaniach zdobyli łącznie 184 punkty (średnio 61 na mecz). Warto jednak pamiętać o tym, że w pierwszym pojedynku Rosa uzyskała 80 punktów (dwie dogrywki).

ZOBACZ WIDEO "Polacy mają duży potencjał, ale nie mogą zapominać, że..." (Źródło TVP)

- Zgadzam się, że defensywa jest kluczem w tej serii. Aczkolwiek chyba nie powiem nic odkrywczego, jak to, iż obrona jest naszym znakiem rozpoznawczym. Po prostu wychodzimy na parkiet i robimy swoje - zaznacza Moldoveanu.

Zielonogórzanie nie ukrywają, że chcą już w czwartek świętować kolejne mistrzostwo. - Nigdy nie wiadomo, jak potoczą się losy meczu, ale zamierzamy zamknąć tę serię w czwartek. Nie ma mowy o odpuszczaniu i lekceważeniu rywala. Mogę zapewnić, że wyjdziemy i damy z siebie 120 procent sił - komentuje rumuński podkoszowy Stelmetu BC.

Czy w czwartek Stelmet BC zakończy serię finałową?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL