Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski

Energa Toruń pozyskała młodą zawodniczkę

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Historia z Julią Adamowicz w końcu dobiegła końca. Od czwartku 22-latka jest już oficjalnie zawodniczką Energi Toruń. Młoda rzucająca ma za sobą sezon życia w barwach łódzkiego Widzewa.

W sezonie 2015/2016 Julia Adamowicz była wiodącą postacią Widzewa Łódź. Pod względem statystycznym były to zdecydowanie najlepsze rozgrywki koszykarki na parkietach ekstraklasy.

Jako czołowa postać łódzkiego zespołu notowała średnio 8,9 punktu i 4 zbiórki na mecz, spędzając na parkiecie w każdym z 21 spotkań około 26 minut.

W swojej karierze Adamowicz występowała już w takich klubach jak INEA AZS Poznań, King Wilki Morskie Szczecin czy Baskecie Gdynia. To właśnie z tego ostatniego klubu przed rokiem trafiła do Łodzi. Okazało się, że była to bardzo dobra decyzja.

Włodarze toruńskiego klubu zapowiadają odmłodzenie kadry, dlatego pozyskanie Adamowicz jest na pewno krokiem w dobrym kierunku.

W Enerdze Toruń w nowym sezonie zagrają Emilia Tłumak i Weronika Gajda (Idczak). Do tego grona być może dołączy Charity Szczechowiak. Reszta składu zostanie mocno przebudowana.

ZOBACZ WIDEO Rio 2016: Fawele, czyli ciemna strona Brazylii (źródło TVP)

Czy Julia Adamowicz powtórzy doskonały dla siebie sezon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL