WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

GKS coraz mocniejszy. Zostaje podkoszowy

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Tomasz Bzdyra przedłużył swoją umowę z czwartą ekipą ubiegłego sezonu pierwszoligowego. Zawodnik, mogący występować na pozycjach 4-5, ma za sobą naprawdę udane rozgrywki.

W 38 meczach Tomasz Bzdyra zdobywał średnio 9,6 pkt., będąc czwartym strzelcem zespołu. Stanowił zagrożenie zarówno bliżej kosza - 52,5 proc. w rzutach za dwa punkty, jak i z dystansu - 37,7 proc. Ponadto gwarantował swojej drużynie 4,7 zbiórki oraz 1,3 przechwytu. W Tychach spędził już wiele sezonów, rok w rok będąc ważną postacią w zespole.

Na kolejny sezon tyszanie budują bardzo silny skład, posiadając już obsadę na większości pozycji. Zapewne do drużyny dołączy jeszcze co najmniej jeden zawodnik podkoszowy oraz jeden na pozycje obwodowe. Nowymi postaciami w Tychach są Hubert Mazur oraz Dawid Słupiński.

Z kolei na przedłużenie umów zdecydowali się Piotr Hałas, Karol Szpyrka, Radosław Basiński, Wojciech Zub, Tomasz Deja i ostatnio Marek Piechowicz.

Natomiast dla Bzdyry, wychowanka tyskiego MOSM-u, będzie to dziesiąty sezon, w którym będzie on zdobywał punkty dla GKS-u Tychy. Gracz przez całą swoją karierę jest związany z tym miastem.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Wojciech Szczęsny prawdopodobnie nie zagra. Eksperci rozmawiają o zmiennikach

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL